Hejtman Půta: Jsem obviněn z toho, co jsem neudělal a ani udělat nemohl

17.05.2019 20:20

Informace o pokračování soudu a mé účasti na jednání v jednotlivých dnech.

Hejtman Půta: Jsem obviněn z toho, co jsem neudělal a ani udělat nemohl
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK)

Po víkendu bude po zhruba dvouměsíční pauze soud pokračovat v projednávání případu souvisejícího s rekonstrukcí kostela Máří Magdaleny. Jednání soudu je pro mě důležité a osobně se ho účastním vždy, když je má přítomnost nezbytná. V příštím týdnu tak budu u soudu určitě přítomen v pondělí ráno a poté odpoledne od 13:00, v úterý dopoledne a ve středu dopoledne. Ve zbývajícím čase budou podle informace soudu probíhat výslechy svědků, které většinou neznám a jejichž výpovědi se mě netýkají. Proto požádám předsedu soudního senátu, aby mě z jednání v těchto konkrétních případech omluvil.

Jsem rád, že v březnu zazněly z úst svědků, které si soud předvolal, nebo z jejich písemných výpovědí některé zásadní informace: například to, že lidé údajně napsaní v jakési tabulce o této skutečnosti nemuseli vůbec vědět a peníze "určené pro ně" si chtěli rozdělit jiní (jak vyplynulo ze čtené výpovědi pana Perglera) a že jeden člověk, byť by to byl předseda regionální rady, nemohl sám o své vůli prosadit konkrétní projekt (jak potvrdil hejtman Martin Netolický, kterého soud předvolal jako svědka). Od začátku kausy v listopadu 2014 tvrdím, že jsem obviněn z toho, co jsem neudělal a ani udělat nemohl, žádný úplatek jsem nepřijal ani mi ho nikdo nenabízel, a věřím, že ke stejnému závěru dojde i soud a že se soudní jednání nepotáhne několik dalších let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

6:28 Berdychová: Naše školství stojí před zlomovým okamžikem

Pod záštitou náměstkyně hejtmana Martiny Berdychové se sešli ředitelé a učitelé základních, středníc…