Hejtman Půta: Systém pomoci potřebným bude znovu k dispozici

13.10.2020 20:21 | Zprávy
autor: PV

Humanitární organizace v kraji nabídly svoji pomoc v obcích, stejně jako na jaře budou k ruce seniorům a sociálně slabším.

Hejtman Půta: Systém pomoci potřebným bude znovu k dispozici
Foto: Archiv PL
Popisek: Hejtman Martin Půta

Oblastního spolek Českého červeného kříže Liberec (OS ČČK) zastřeší další fázi pomoci seniorům a sociálně slabším občanům v regionu v době koronavirové pandemie. Jednotlivé humanitární organizace budou pomáhat ve všech obcích s rozšířenou působností v regionu. Liberecký kraj se se rozhodl tyto obce finančně podpořit částkou 1.90 korun na obyvatele. Celkem se jedná o zhruba 843 tisíc korun na měsíc.

„Systém pomoci seniorům a dalším potřebným lidem fungoval v Libereckém kraji již na jaře letošního roku za pomocí neziskového sektoru a dobrovolnických organizací. Bude proto znovu v podobném formátu k dispozici všem, kterým nemůže pomoci jejich rodina nebo okolí. V této složité době je to nesmírně důležité,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Smyslem systému dobrovolnické pomoci je odlehčit pracovníkům Krajského úřadu Libereckého kraje a zjednodušit komunikaci bez zbytečného vstupu třetích osob. OS ČČK Liberec je členem Krizového štábu Libereckého kraje, a dokáže tak pružně a rychle komunikovat mezi pomáhající organizacemi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Nemyslíte, že to už opravdu přeháníte?

Podle mě byli sms opravdu výhružné. Navíc nechápu, že jste je vůbec poslal. Vás nenapadlo, že se tím totálně zdiskreditujete? A to jako takto po sms vyjednáváte normálně? To mi také nepřijde státnické.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Když se podívám na vaši vládu, tak vy jste se fakt nezakecali

23:08 Skopeček (ODS): Když se podívám na vaši vládu, tak vy jste se fakt nezakecali

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. ledna 2026 k služebnímu zákonu a jednacímu řádu Posl…