Hejtman Půta: Za čtyři dny z bývalých garáží vybudovali samostatnou nemocniční jednotku

30.03.2020 5:31

Komentář na facebookovém profilu k připravenosti nemocnice v České Lípě na možná nápor nemocných novým typem koronaviru

Hejtman Půta: Za čtyři dny z bývalých garáží vybudovali samostatnou nemocniční jednotku
Foto: archiv hejtmana
Popisek: hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN)
reklama

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a.s. dokázala vybudovat za čtyři dny z bývalých garáží samostatnou nemocniční jednotku, která je plně připravena pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19 a zároveň zcela oddělena od ostatních prostor českolipské nemocnice.

"Českolipská nemocnice nevzdává boj s nákazou

Dnes ráno začala v českolipské nemocnici fungovat tzv. „polní nemocnice.“

„Během 80 hodin u nás vznikla samostatná nemocniční jednotka s kapacitou 2 intenzivních lůžek s možností umělé plicní ventilace a s 10 standardními lůžky,“ vysvětlil generální ředitel českolipské nemocnice Ing. Pavel Marek. Celá nová jednotka je v tento okamžik připravena pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID-19, pro pacienty, kteří čekají na výsledek odebraného stěru a zároveň potřebují nemocniční péči V době vyhlášení nouzového stavu tak nemocnice reagovala na mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví.

Pro tento lůžkový fond využila nemocnice prostory bývalých garáží nemocnice, které se nachází v zadní části areálu. Ty jsou nově přebudovány na nemocniční oddělení, jsou zde umístěna lůžka, zdravotnická technika a je zde zajištěno odborné lékařské i ošetřovatelské vedení s nejvyššími hygienickými opatřeními. Tato samostatná jednotka má výhodu zejména ve svém umístění, je zcela oddělena od prostor samotné nemocnice.

„Snahou je zejména ochrana zdraví všech našich současných a budoucích pacientů, klientů, i ochrana zdravotnického personálu,“ shrnul generální ředitel Ing. Pavel Marek.

Pro připomenutí, českolipská nemocnice má 488 lůžek, z toho podstatnou část, celkem 122, tvoří lůžka následné péče. Jedná se o jedno z největších Odděleních lůžek následné péče v rámci Libereckého kraje, které slouží ohrožené skupině, zejména seniorům, a které je zároveň umístěno v budově monobloku nemocnice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Dozvuky volby do Rady ČT

20:54 Štěpánek (Trikolóra): Dozvuky volby do Rady ČT

Soudruh pirát Kolaja, t. č. zeleno-černo-duhovo-růžovo-rudý europoslanec, podal na Předsednictvu Úst…