Hejtman Štěpán: Projekt česko-polské Hřebenovky pokračuje. Otevře se most v Neratově

16.12.2019 10:33 | Zprávy
autor: PV

Nedávno otevřená a nyní hojně navštěvovaná rozhledna na Velké Deštné je pouze jednou z částí rozsáhlého projektu česko-polské Hřebenovky. V pátek 20. 12. otevřou v Neratově Jánský most přes Divokou Orlici, který spojí tuto horskou ves s polskými sousedy. Tím bude obnovena historická poutní cesta na vrchol Jagodná v Polsku (977 m. n. m.), kam turisty dovede žlutá turistická trasa. V nejbližších měsících by se měla na vrcholu otevřít nová rozhledna.

Hejtman Štěpán: Projekt česko-polské Hřebenovky pokračuje. Otevře se most v Neratově
Foto: kr-kralovehradecky.cz
Popisek: Jiří Štěpán

Před dokončením jsou rozhledny na Feistově kopci (711 m. n. m.) nad Olešnicí v Orlických horách a ve Vysoké Srbské, kde se nyní montuje konstrukce rozhledny k základové desce. Jejich slavnostní otevření se plánuje na jaro příštího roku.

„Královéhradecký kraj pomohl se stavbou rozhledny na Feistově kopci poskytnutím bezúročné půjčky ve výši tří milionů korun obci Olešnice v Orlických horách. Ta prostředky použila na předfinancování projektu a po obdržení dotace je vrátí do krajského rozpočtu,“ říká hejtman Jiří Štěpán s tím, že celkové náklady na stavbu přesahují částku pět milionů korun.

Dále probíhají výstavby rozhleden na Czerńcu (840 m. n. m.) v blízkosti obce Międzylesie a na Kłodzkiej Górze (757 m n. m.). Obě tyto rozhledny budou dokončeny v průběhu roku 2020.

Stavba rozhledny v Novém Hrádku na Šibeníku (655 m. n. m.) spojená s budováním informačního centra a stavba infocentra v Neratově čekají na podpis smlouvy s dodavateli. Na vyhlášení výběrového řízení čekají zbývající dva partneři projektu, polští Duszniki-Zdrój a Miejska Nowa Ruda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

20:05 Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.