Hejtmanka Jermanová: S hlubokým zármutkem jsem přijala zprávu o úmrtí pana Jaroslava Krále

05.08.2018 15:22 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelstvo Středočeského kraje opustil Jaroslav Král, dlouholetý krajský zastupitel a starosta města Benátky nad Jizerou.

Hejtmanka Jermanová: S hlubokým zármutkem jsem přijala zprávu o úmrtí pana Jaroslava Krále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová

V úterý 31. července 2018 opustil po těžké nemoci řady krajských zastupitelů dlouholetý starosta Benátek nad Jizerou Jaroslav Král ve věku 70 let. V zastupitelstvu Středočeského kraje působil od samého počátku vzniku krajů. V čele radnice v Benátkách nad Jizerou úspěšně obhajoval uvolněnou funkci starosty nepřetržitě od roku 1 990.

„S hlubokým zármutkem jsem přijala zprávu o úmrtí našeho kolegy z krajského zastupitelstva pana Jaroslava Krále. Patřil k respektovaným členům vedení kraje za ODS a k oporám krajské rady v prvních dvou volebních obdobích. Působil nejen jako neuvolněný radní pro investice a sport, ale od roku 2008 odváděl skvělou práci i jako předseda Komise pro sport a posléze místopředseda Výboru pro tělovýchovu a sport. Svojí přátelskou povahou, skvělým úsudkem a dlouhodobou prací pro obyvatele kraje i města, patřil Jaroslav Král k těm, na něž se nikdy nezapomíná. K těm, jimž za celoživotní práci ve prospěch nás všech vždy rádi poděkujeme. Pozůstalým vyjadřuji jménem celé Rady Středočeského kraje upřímnou soustrast,“ řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.