Herman (ANO): Středočeské ANO požaduje odvolání Věslava Michalíka - 1. Prokázaný střet zájmů

01.02.2022 13:57 | Tisková zpráva
autor: PV

Podle Středočeského ANO existují dokonce dva závažné důvody, proč by měl být Věslav Michalik odvolán z vedení Středočeského kraje, kde zastává funkci náměstka hejtmanky a radního pro finance dotace a inovace.

Herman (ANO): Středočeské ANO požaduje odvolání Věslava Michalíka - 1. Prokázaný střet zájmů
Foto: archiv redakce
Popisek: Martin Herman

Článek byl převzat z Profilu Martin Herman, MPA - Středočeské ANO požaduje odvolání Věslava Michalíka - 1. PROKÁZANÝ STŘET ZÁJMŮ

Jde o prokazatelný střet zájmů a nevysvětlení finančních operací v souvislosti s půjčkami z Kypru. Dnešní Tisková zpráva se bude věnovat právě zmíněnému střetu zájmů.

Zastupitelský klub ANO 2011 opakovaně upozorňuje na prokázaný střet zájmů, ve kterém se ocitl Věslav Michalik v souvislosti se svým působením ve vedení Středočeského kraje a ve vedení Středočeského inovačního centra na jedné straně a s působením ve společnosti DARK SKY, se kterou byl majetkově i personálně propojen na straně druhé.

Pan Michalik byl v době, kdy Středočeský kraj uzavřel nájemní smlouvu s DARK SKY členem zastupitelstva Středočeského kraje a od jeho vzniku byl též členem představenstva Středočeského inovačního centra. Na svoje propojení s firmou DARK SKY ale ostatní zastupitele v době schvalování smlouvy na svůj potenciální střet zájmů neupozornil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Prezidenta republiky naprosto chápu

16:04 Rakušan (STAN): Prezidenta republiky naprosto chápu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.