Hollan (Žít Brno): Služební auto? Bez křižování republikou, bez ježdění po světě to nejde

31.07.2016 17:16 | Zprávy
autor: PV

Vrátil jsem se po dvou dnech z přechodu Jeseníků, zapl mobil a co nevidím: Milé Brno autem zveřejnilo počty kilometrů, co jsem nacestoval za dobu od voleb. Je to 80 000 kilometrů za 18 měsíců (ne za rok, jak tu někde koluje). A dělá se z toho velké haló.

Hollan (Žít Brno): Služební auto? Bez křižování republikou, bez ježdění po světě to nejde
Foto: David Daniel
Popisek: Bývalý náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

Trochu nerozumím, z čeho. Služební auto, které mám jako každý jiný náměstek, neslouží jen mně, ale pokud je třeba, jezdí s ním služebně šéf úseku, šéfové odborů, zaměstnanci, zastupitelé, kteří někam pracovně jedou jednat.

Samozřejmě, že nejvíc najetých kilometrů je mých, tedy těch, kdy jsem seděl v autě já, často s někým ze svých kolegů. A jsem si jistý, že byly dobře využity – cesty po koncertních sálech vyšly na mnoho tisíc kilometrů, výsledkem je extrémně kvalitně připravovaná soutěž na projektování sálu, memorandum o financování podepsané krajem a zanedlouho ministrem kultury s výtěžkem několik set milionů. (Kdybychom do Kodaně letěli letadlem a pak jeli tágem do Aalborgu a do Norska, to by se teprv městský rozpočet pořádně prohnul!)

Brno má problém. Není v Praze  A protože v Praze sídlí všechno zásadní, je nutné do ní velmi často jezdit. Na jednání s premiérem, ministry, jejich náměstky, lidmi z různých profesí, co mají co dočinění s brněnskými tématy. Namátkou jsou to témata týkající se regulace hazardu, otevřenosti, dopravy, sociálního bydlení, kulturních a kreativních průmyslů, Roku smíření. Z Brna toho vskutku moc pro Brno neuděláte.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.