Holomčík (Piráti): Piráti chtějí vědět, kolik peněz vymáhají Lesy ČR od dlužníků v insolvenci

07.08.2019 4:33

Státní podnik Lesy ČR je od loňského roku v provozní ztrátě, bez rezerv, a navíc bojuje s historickým rozsahem kůrovcové kalamity. Radek Holomčík, poslanec Pirátů a místopředseda sněmovního Zemědělského výboru, se proto prostřednictvím interpelace dnes obrátil na ministra zemědělství Miroslava Tomana se žádostí o poskytnutí informací o stavu věci a dalšího postupu státního podniku Lesy ČR při vymáhání pohledávek v souhrnné výši 1,5 miliardy korun.

Holomčík (Piráti): Piráti chtějí vědět, kolik peněz vymáhají Lesy ČR od dlužníků v insolvenci
Foto: Piráti
Popisek: Radek Holomčík
reklama

„Pohledávku ve výši 1,3 miliardy korun přihlásily Lesy ČR do insolvenčního řízení v roce 2012, pohledávku ve výši 0,2 miliardy korun už v roce 2011. Zajímá mě, jak velkou část této hodnoty nyní Lesy ČR vůči dlužníkovi nárokují a jaké jsou cíle a plány vedení Lesů ČR v této věci. Kromě některých personálních záležitostí jsem se dotázal rovněž na to, která právní kancelář státní podnik Lesy ČR zastupuje, na výši její odměny a úspěšnost při vymáhání pohledávek,“ shrnul obsah písemné interpelace Holomčík.

Úspěšné vymáhání velkých pohledávek je podle Pirátů v aktuální situaci zásadní. Dosud řádně neobjasněná expanze lýkožrouta totiž znamená další mimořádné finanční ztráty pro podnik, který každoročně vydělával miliardy korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha