Holomčík (Piráti): Pokud chceme řešit sucho, musíme pečovat o krajinu

31. 1. 2019 21:31

V sobotu 2. února 2019 se do brněnského Impact Hubu sjedou experti zabývající se problematikou sucha, aby na vzdělávacím festivalu Prolomit sucho představili modely a příklady toho, jak jde se suchem bojovat. Akci organizuje pirátský poslanec a místopředseda Zemědělského výboru PSP ČR Radek Holomčík.

Holomčík (Piráti): Pokud chceme řešit sucho, musíme pečovat o krajinu
Foto: Piráti
Popisek: Radek Holomčík

„Pokud chceme skutečně řešit problémy se suchem, musíme se zaměřit na péči o krajinu, její zdraví a zejména její schopnost zadržovat vodu. Proto se zaměříme na přednášky o práci s krajinou a v dalších pokračováních festivalu se budeme podrobněji věnovat dílčím činnostem, které mají na krajinu zásadní vliv - zemědělství, lesnictví, vodohospodářství a práci s urbánním prostorem a stavebnictví,” upřesňuje smysl akce pořadatel Radek Holomčík.

Během přednáškových bloků se odborníci jako profesor Zdeněk Žalud, profesor Josef Fanta, doktor David Pithart, doktor Petr Pařil nebo docent David Stránský zaměří na příčiny sucha, pravděpodobné scénáře vývoje, vliv sucha na řeky, města a samozřejmě na kvalitu vody. V druhé části pak budou docent Přemysl Krejčiřík, doktor David Pithart, inženýr Jiří Vítek, Daniel Pitek a Jiří Malík prezentovat realizované projekty, které pozitivně ovlivňují schopnost krajiny i měst adaptovat se na klimatickou změnu. Diskutovat se bude také o lesech a zemědělství, docent Bohdan Lojka bude mluvit o agrolesnictví a jak může pomoci s adaptací na klimatickou změnu. Docent Radek Pokorný pak představí lesnická adaptační opatření v podmínkách změny klimatu se zaměřením na vodní bilanci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…