Jiránek (ODS): Radní jednali s investory, kteří chtějí na Růžovém poli postavit Globus

18.12.2018 12:39

V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnilo první jednání nového vedení Kladna s investorskou společností, která chce v Kladně na Růžovém poli postavit Globus. Šlo o úvodní schůzku, na níž zazněly současné pozice obou stran. Radní z koalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD Globus na Růžovém poli nechtějí. Problémem je místo, nikoliv hypermarket jako takový. Stavbou Globusu by obyvatelé Kladna nevratně přišli o oblast, která se využívá pro odpočinek a volný čas.

Jiránek (ODS): Radní jednali s investory, kteří chtějí na Růžovém poli postavit Globus
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Dan Jiránek

Ke Globusu na Růžovém poli existuje smlouva, kterou - jako řadu jiných pro město nevýhodných a na delší dobu zavazujících dohod - uzavřelo bývalé vedení 14 dní před volbami. „Smlouva je naprosto nemravná. Nicméně na jednání nás investor ujistil, že ji nechce zneužívat, i když do projektu investoval, jak sdělil, už několik milionů korun,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „V principu se nám nelíbí umístění Globusu na Růžovém poli, nikoliv hypermarket jako takový. Budeme proto jednat dál.“

„Zatímco obchodních center máme v oblasti spoustu, chybí místa, kde se dá sportovat a rekreovat. Navíc v kontextu s Globusem na Růžovém poli nikdo nebral v potaz větší dopravní zátěž na daném území,“ říká statutární náměstek města Kladno Tomáš Kutil a dodává: „Zabývat se musíme také životním prostředním, nikdo přece nechce žít tam, kde by se zhoršilo ovzduší a zvýšil hluk.“

V souvislosti se stavbou hypermarketu Globus končí termín pro vypořádání připomínek EIA a k územnímu rozhodnutí se vyjadřují orgány státní správy. Radnice chce proto počkat, jak řízení dopadnou a podle toho postupovat dál. V současné době je podle radnice nejvhodnější, aby na Růžovém poli bylo více zeleně a bytů. Projekt Globusu však kromě hypermarketu počítá s obřím parkovištěm a čerpací stanicí. Proto mimo jiné obyvatelé iniciovali petici proti hypermarketu s cílem udělat v Kladně referendum o využití Růžového pole. Tak, aby se mohli vyjádřit všichni občané.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Všichni se soustředili, jak nám sestřelit co nejvíc procent na poslední chvíli

21:21 Premiér Babiš: Všichni se soustředili, jak nám sestřelit co nejvíc procent na poslední chvíli

Komentář na facebookovém profilu k uplynulému týdnu