Jiří Kuchynka: Ústecký kraj spustil prachsprostou aukci mezi dopravci

30.08.2018 7:37 | Zprávy
autor: PV

Stanovisko předsedy odborové organizace ke stavu dopravy v Ústeckém kraji

Jiří Kuchynka: Ústecký kraj spustil prachsprostou aukci mezi dopravci
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Vyjádření tiskové mluvčí Ústeckého kraje, Ing. Dosedělové, hovoří o trestním oznámení na firmu TD BUS a.s. pro podezření z trestného činu vydírání, které vzápětí doplňuje spoustou demagogických výmluv odvádějících pozornost od podílu Odboru dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje na tomto krizovém stavu.

Ústecký kraj hovoří o tom, že dopravní firmy podepsaly smlouvy v roce 2014 a že si nesprávně spočítaly cenu. Jenže dnes se píše rok 2018 a za ty čtyři roky se dost podstatného v dopravě změnilo, což Ústecký kraj naprosto ignoruje! Od té doby se dvakrát razantně změnily podmínky. Mzdy řidičů rostly a o mimořádných nařízeních vlády nemohl v době podání nabídek nikdo vědět.

Pokud by Ústecký kraj měl na někoho podat trestní oznámení, tak na pány Komínka a Ing. Fraňka. Tito dva pánové stojí za vyhrocením celé situace, která má svůj vývoj a ten se zde pokusím jednoduše vysvětlit. Šlo jak o podcenění samotného výběrového řízení, tak celého dalšího vývoje.

V roce 2015, kdy se rozjela doprava v Ústeckém kraji, se odbory dozvěděly, že de facto jediným kritériem je cena, a zase jen cena!  A kdo to odnese? No vždy jen pracující člověk. Proto jsem vyrazil v květnu 2015 za panem Komínkem a upozornil jsem ho, že ceny, na které v prvních soutěžích kývli, povedou k odlivu řidičů a následnému krachu dopravy. Nikdo mé argumenty nebral v potaz a problém byl shazován, bagatelizován. Pan Komínek i pan Franěk se zaklínali uzavřenými smlouvami. Ústecký kraj se zde v rozporu se zákonem a přes opakované výzvy nezabýval mimořádně nízkou nabídkovou cenou. Prostě spustil prachsprostou aukci mezi dopravci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

19:02 Jakob (TOP 09): Ústava není Macinkova a Turkova rozbitá bábovička

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.