Jirků: MO KDU-ČSL v Jindřichově Hradci volila předsedu

13.09.2013 10:20

V úterý 10. září na mimořádné schůzi místní organizace lidovecké strany v Jindřichově Hradci volila nového předsedu. Protože předseda reprezentuje organizaci, rozběhla se živá diskuse o tom, jak členové vidí budoucnost po sněmovních volbách.

Jirků: MO KDU-ČSL v Jindřichově Hradci volila předsedu
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Všichni věříme, že se KDU-ČSL vrátí do Poslanecké sněmovny. Ale co dál? Jaké jsou šance vstoupit do koalice a být ve vládě? Obecně jsme se shodli, že šance být ve vládě jsou malé. Ale připomeňme, že lidovci byli vidět i mimo Poslaneckou sněmovnu, jak dokázalo úspěšné angažování místopředsedy strany Jana Bartoška v rozbití Drábkova miliardového sKartunelu.

Na vlastní žádost rezignující předseda, ing. Soppe, mě navrhl a podpořil v kandidatuře na post předsedy MO v souvislosti s mojí kandidaturou ve volbách do Poslanecké sněmovny na kandidátce v Jižních Čechách a také s tím, že povedu hradecké lidovce do komunálních voleb v příštím roce. 

Je na místě vyzdvihnout práci bratra Soppeho, který provedl místní organizaci krizí po odchodu velké části členů. Nejenom, že udržel místní organizaci v chodu, ale spolu se sestrou Haškovou nás důstojně zastupovali v okresním výboru, resp. v Okresní revizní komisi. Je zejména jejich zásluhou, že místní organizace stále funguje. A za to jim patří náš dík a úcta.

Jan Jirků, předseda MO v Jindřichově Hradci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

10:29 Sviták (SLK): Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestu…