Jurečka (KDU-ČSL): Budeme chtít po vládě vysvětlení podezřelých nákupů testů do škol

21.02.2021 19:38

Na úterním jednání opozice se zástupci vlády chtějí zástupci KDU-ČSL projednat podezření z korupce týkající se tendru na dodávky testů do škol. Zajímat je bude také rychlé nařízení vlády o povinnosti nosit jen chirurgické roušky nebo certifikované respirátory, které bylo učiněné ze dne na den.

Jurečka (KDU-ČSL): Budeme chtít po vládě vysvětlení podezřelých nákupů testů do škol
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka
reklama

„Dlouhodobě vyzýváme vládu, která nese zcela zásadní díl pravomocí a tedy i odpovědnosti v boji s pandemií, aby přestala nadřazovat vlastní sebeprezentaci nad zájmy obyvatel České republiky, vysvětlila podezření ze zvýhodňování spřízněných firem při nákupech zdravotnického materiálu a začala systematicky spolupracovat s těmi opozičními stranami, které mají snahu hledat nejlepší řešení ve prospěch našich občanů za účelem zvládnutí pandemie za současné minimalizace ekonomických a sociálních škod,“ uvedl předseda lidovců Marian Jurečka.

KDU-ČSL se nelíbí, že lidé se nemohli dostatečně dopředu připravit a nakoupit si roušky za fixní nízké ceny, jak původně slibovala vláda. K dohodě s prodejci nedošlo, stejně tak jí vadí papalášské chování členů vlády, jejich rodinných příslušníků a vysokých vládních úředníků, kteří nedodržují svá vlastní omezení a doporučení.

„Dále se musíme ptát na plané sliby týkající se otevření provozoven malých podnikatelů, jež pro mnohé z nich znamenají jen zbytečně vyhozené náklady, chaotická (ne)komunikace vlády o opatřeních proti šíření viru a v neposlední řadě přiznání ministra zdravotnictví, že pouze 30% vykázaných úmrtí je jednoznačně spojeno s koronavirem,“ doplnil místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, podle kterého současná situace vyvolává oprávněné pochybnosti o poctivosti a kompetentnosti vlády při přijímání protiepidemických zákazů a omezení. Toto jednání, bohužel, vede i k prohloubení nedůvěry v politiku a politiky obecně. „Velkým problémem naší země je, že ti, kteří měli přijít nepřišli a ti, kteří měli odejít, ještě neodešli,“ uzavřel Jurečka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

22:13 Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

Už čtyři měsíce se v Královéhradeckém kraji očkuje proti covid-19. Do 20. dubna v regionu dostalo mi…