KSČM: Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy

14.08.2022 6:34

Je až s podivem, nakolik je při současné situaci vláda Petra Fialy sebevědomá. Inflace roste raketovým tempem, stále více lidí se dostává na hranici chudoby. Vláda však za nic nemůže.

KSČM: Nezodpovědná politika vlády vede lidi do bídy
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Vše je údajně vinou vlád předchozích, zejména té Andreje Babiše. Petr Fiala však zapomíná, že to byly především vlády ODS a jejího věrného nohsleda KDU-ČSL, ale nezapomeňme i na ČSSD, které zprivatizovaly téměř vše, včetně ropných rafinerií, plynových zásobníků, části ČEZu, distributorů elektrické energie a plynu a řadu dalších.

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36990 lidí
Jestliže Petr Fiala se vší vážností tvrdí, že máme železnou zásobu plynu, kdyby bylo nejhůř, vědomě lže!Stát letos do svých hmotných rezerv nakoupil zhruba 240 milionů kubíků plynu, tato „železná zásoba“ však stačí asi na pět dní tuhých mrazů. Veškeré další zásoby plynu jsou v plynových zásobnících soukromých, většinou zahraničních firem, a tyto zásoby rovněž patří soukromým firmám. Česká republika s nimi nemůže žádným způsobem disponovat!

Na pomoc lidem a firmám v boji s vysokými cenami energií vláda vyčlenila 66 miliard korun, to je prý maximum, na víc prý není. Hlavně, že je na rozdávání zbraní v hodnotě miliard korun na Ukrajinu či na plánování nákupu stíhacích letounů F-35 v hodnotě stovek miliard korun. Jen jejich roční provoz se bude pohybovat v řádu deseti miliard. Dalším potměšilým počinem je dar zastaralých tanků Leopard české armádě, na oplatku jich však nakoupíme třikrát více v jejich nejmodernější verzi. Pro lidi zůstaly jen žebračenky a nuzná pomoc.

V souvislosti se 17% inflací a faktem, že domácnosti, které topí elektřinou či plynem, zaplatí v příští topné sezóně zhruba sto tisíc korun a víc, vyznívá rovněž jako výsměch občanům chlubení Petra Fialy, že díky zákonným valorizacím dostanou důchodci v průměru letos přidáno 2500 Kč, to je zvýšení v průměru cca o 15 %, což je prý historicky nejvíc. Že jim to však zcela jistě, stejně jako většině občanů, nebude stačit a budou se blížit k hranici chudoby, kde již dnes je zhruba 40 % občanů České republiky, dodat zapomněl!

KSČM vyzývá vládu, aby podnikla veškeré kroky k zastavení bezuzdného zdražování! Zboží denní spotřeby nesmí být nedostupným luxusem. Nulová sazba DPH u základního zboží je v současnosti nezbytností.

KSČM požaduje:

  • Minimální mzdu 20 000 Kč a její automatický růst nad míru inflace!
  • Pravidelnou valorizaci a rychlejší růst podprůměrných důchodů!
  • Zavedení progresivního zdanění! 

Nadnárodní korporace včetně bank, jejichž zisky v letošním roce jsou na historicky nejvyšší úrovni, a extrémně bohatí platí nízké daně, proto chybí peníze na služby občanům, zdravotnictví, veřejnou dopravu a jiné. 350 miliard korun, které unikají ročně do zahraničí, musí jít na rozvoj českého národního hospodářství a pro občany! Jsme pro referendum o vystoupení ČR z EU.

Převzato z Profilu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Sami nechtějí jít na frontu, ale Putina a jeho politiku neodsuzují

16:48 Ženíšek (TOP 09): Sami nechtějí jít na frontu, ale Putina a jeho politiku neodsuzují

Komentář na facebookovém profilu k ruských občanům, kteří prchli z Ruska před mobilizací.