Kadlecová (ČSSD): Cena nebo kvalita?

14.12.2014 12:54 | Zprávy

Město Liberec má zaplatit pokutu převyšující sedm milionů korun za to, že při zadávání veřejné zakázky na přeměnu městských lázní na galerijní objekt zahrnulo do podmínek takovou, která požadovala po dodavateli zkušenosti s pracemi na památkových objektech. Prý šlo o podmínku, podle vyjádření Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, diskriminační.

Kadlecová (ČSSD): Cena nebo kvalita?
Foto: red
Popisek: Lenka Kadlecová

Žijeme v prazvláštní době, kdy je prokázání zkušeností, označeno za diskriminaci.

Vzpomeňme na dobu, kdy lázně jen nečinně chátraly, a kdyby se Město (a je jedno, za jakého vedení se započalo a za jakého dokončilo) nechopilo nápravy jejich neutěšeného stavu, mohlo o unikátní stavbu v budoucnu přijít definitivně. A otázkou je, zda by se tomu tak nestalo i v případě, že by netrvalo na oné kritizované a údajně diskriminační podmínce.

Již delší dobu se obecně na všech úrovních diskutuje, jaká pozitiva přinesl zákon o veřejných zakázkách. Bylo období, a někde ještě i trvá, kdy se veřejné instituce bily v prsa, kolik peněz se jim na zakázkách podařilo díky transparentně vedenému výběrovému řízení ušetřit z veřejných rozpočtů. Často tomu tak bylo, protože nejvýznačnějším kritériem byla cena.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ČSSD

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: S vámi aneb Pod pódiem

11:17 Zwyrtek Hamplová: S vámi aneb Pod pódiem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k volební akci ANO veZlíně