Kalina (KDU-ČSL): Postavit nový zimák místo starého

02.05.2016 6:29

Schopnost stávající koalice, respektive celé jihlavské politické scény, řešit problémy města testuje dlouholetý evergreen, a to je projekt zimního stadionu.

Kalina (KDU-ČSL): Postavit nový zimák místo starého
Foto: jihlava.cz
Popisek: Náměstek primátora města Jihlavy ing. Jaromír Kalina

Ukazuje se, že velkou slabinou je překonat v tak závažném případě osobní a stranické ambice a vzájemně si věcně naslouchat a argumentovat v zájmu nejlepšího možného řešení pro budoucí uživatele a občany města.

Zastupitelstvo města se stává více politickým kolbištěm a Hyde Parkem bez odpovědnosti než prostorem pro věcné posouzení a rozumné řešení faktických problémů. Je jedno, zda za to může více koalice, nebo opozice. Asi deset let řešíme tu stejnou konkrétní věc, a to je oprava, nebo stavba nového zimního stadionu. Máme možnost poučit se z řady realizovaných staveb či rekonstrukcí.

Už jsou známy lokality, navrženy varianty řešení, pojmenovány časová a ostatní rizika a možný finanční rámec pro pořízení investice i předpokládané provozní náklady. Jsou shromážděny a pojmenovány klady a zápory jednotlivých variant a postupů řešení. Původní projekt přestavby stadionu má řadu nedostatků a v řadě věcí není aktuální.

Proto je pro mě vítězná právě varianta, navržená zastupitelstvem. Dvoukolová architektonická soutěž umožní definovat jasné zadávací podmínky a vybrat nejlepší řešení. Rozhodnout se pro tuto variantu znamená postavit se na start dlouhého běhu a konečně uslyšet startovní výstřel.

Pokud chceme vidět cíl, není to jen o úsilí, vytrvalosti, podpoře profesionálního týmu, ale i o odvaze a schopnosti překonávat krize. V tu chvíli jsme už měli být v půlce závodu. Pokud nechceme ztratit tvář a důstojnost, je třeba se okamžitě rozhodnout.

Ing. Jaromír Kalina, náměstek primátora Jihlavy za KDU-ČSL

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci

17:22 Senátor Malý: Cyklisté by měli dostat stejnou šanci jako vodáci

Cyklisté by měli ve vztahu ke dvěma pivům nebo dvěma deci vína dostat podle senátora Jaroslava Maléh…