Na generačně i profesně pestré kandidátce jsou vedle členů strany zastoupeny také nezávislé osobnosti i představitelé Koruny české a Klubu angažovaných nestraníků. Lídrem kandidátní listiny je poslanec a primář pardubické nemocnice Jiří Skalický.
Lékařská kapacita a zkušený politik Jiří Skalický je vedle zdravotnictví kompetentní také v otázkách obrany. O kandidátní listině TOP 09 říká: „Je na ní řada zdravě sebevědomých lidí, kteří se mohou prokázat zkušenostmi v oblastech medicíny, vzdělávání, vědy, podnikání, i komunální politiky. Na čelních místech najdete úspěšné starosty Jaroslava Zedníka, který už čtvrté volební období působí v České Třebové, nebo Petra Mareše z Červené vody. Rovněž jsme se snažili získat pro naši kandidátku co nejvíce nadaných žen.“ Za svůj hlavní politický cíl Jiří Skalický považuje dostatečné ocenění kvalifikovaných lékařů i nelékařských pracovníků a zajištění dostupnosti základních léků. V neposlední řadě chce formou grantů umožnit pomoc firmám, které dokáží vymyslet, vyvinout a vyrobit finální výrobek a úspěšně ho prodat.
Starosta Červené Vody Petr Mareš je vysokoškolský pedagog a expert na zemědělství. „Chceme zvýhodnit především malé a mladé začínající zemědělce s opravdovým vztahem k půdě, kteří hospodaří zodpovědně vůči budoucím generacím. Akutním problémem jsou sucha. Řešením je zmenšení osevních ploch, zvýšení biologické rozmanitosti v lesích, zachování tůní a mokřadů, obnova polních cest s výsadbou stromů, a šetrná péče o lesy s bohatou druhovou skladbou,“ shrnuje Petr Mareš, čtvrtý na kandidátce.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.
Pomoc rodinám
Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.
Další články z rubriky
18:05 Svobodní: Podnikatelé nemají dotovat stát ani Českou televizi
Komentář na veřejném facebookovém profilu strany ke koncesionářským poplatkům firem podle počtu zamě…



