Karlovarské ANO: Nemáme žádné problémy. S nespokojenými členy jsme připraveni komunikovat

15.03.2016 16:30

Zásadně se ohrazujeme proti článku v Parlamentních listech „Regionální ANO v problémech“ ze dne 14. 3. 2016, který uvádí zcela nepravdivé a lživé informace:

Karlovarské ANO: Nemáme žádné problémy. S nespokojenými členy jsme připraveni komunikovat
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Ohrazujeme se proti slovům o diktátu, zdůrazňujeme, že výběr kandidátů do krajských voleb probíhal zcela transparentně a demokraticky v souladu se schválenými pravidly. Jsme přesvědčeni, že naši kandidátku na hejtmanku Janu Vildumetzovou se v rámci začínající předvolební kampaně snaží někdo dlouhodobě očerňovat a lživě pomlouvat. Pro své smyšlené útoky si vybral už poněkolikáté časopis Týden (jistě ne naposledy), kterému tentokrát zdárně sekundují i Parlamentní listy.

Prohlašujeme, že Jana Vildumetzová byla jako lídr naší kandidátky zvolena jednomyslně všemi delegáty. Nominaci před tím dostala od všech oblastí a do volebního boje se zapojuje i na naši výslovnou žádost. Jednoduše za ty roky, co v našem regionu pracuje a žije, velmi dobře víme, že je to velmi úspěšná a pracovitá žena, která je podle většinového názoru tím nejlepším kandidátem na hejtmanku karlovarského kraje za hnutí ANO.

Zároveň chceme na základě několika faktů zcela odmítnout tvrzení, že by Jana Vildumetzová„ obíhala všechny v Praze“, aby získala podporu. Hnutí Ano má v Karlovarském kraji má 127 členů a byli to právě oni, kdo rozhodoval o konečné podobě kandidátky. Všichni naši členové hnutí obdrželi před konáním oblastních sněmů email s výzvou možné kandidatury v krajských volbách. Přihlásilo se o jednu třetinu více uchazečů. Oblastní sněmy pak navrhly dle obdržených pravidel pořadí v jednotlivých odbornostech, pokud někdo nebyl spokojen, mohl svou odbornost více rozvést před krajským předsednictvem, které sestavovalo kandidátku.

Je nám líto, že z karlovarských zastupitelů, z jejichž řad se ozývá kritika, nikdo tuto výzvu nevyslyšel. Kandidátka přesto byla schválena jednomyslně. Na 45 místech najdete lékaře, ředitele městské policie, podnikatele, poslance, starosty, nebo odborníky na veřejnou správu. Za kandidátkou si plně stojíme. Z důvodu velkého počtu uchazečů se nemohlo dostat na všechny. S nespokojenými členy jsme samozřejmě připraveni komunikovat a náš postup před nimi obhájit.

Martin Hurajčík

Krajský předseda Hnutí ANO pro Karlovarský kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ropková (ČSSD): Praha letos věnuje na rozvoj školství a sportu městským částem bezmála půl miliardy

22:48 Ropková (ČSSD): Praha letos věnuje na rozvoj školství a sportu městským částem bezmála půl miliardy

Návrh na rozdělení rozpočtové rezervy hlavního města, o kterém bude tento čtvrtek jednat pražské zas…