Kavij (KSČM): Pane Hašku, takhle ne!

18.10.2021 12:08

Vyhaslá hvězda ČSSD Michal Hašek přichází s myšlenkou na budoucí sloučení ČSSD a KSČM.

Kavij (KSČM): Pane Hašku, takhle ne!
Foto: Repro KSČM
Popisek: Člen VV ÚV KSČM za Plzeňský kraj Miroslav Kavij

S představou, která se bezprostředně po prohraných parlamentních volbách začala objevovat také u některých členů KSČM, ucházející se o přízeň delegátů mimořádného sjezdu KSČM dne 23.10.2021 při volbě nového nejvyššího stranického vedení.

Ale zpátky k Michalu Haškovi, někdejšímu „lánskému pučistovi“, dodnes zahalen tajemnou, fiktivní tiskovou mluvčí z dob jeho „hejtmanství “. Nevím zda se Haškovi podaří zrušit nesmyslného bohumínské usnesení, přejaté v době kdy předsedou ČSSD byl současný prezident ČR Miloš Zeman. Ideální šanci pro jeho zrušení ČSSD propásla po volbách v roce 2002. V době, kdy budoucí  premiér Špidla upřednostnil „101“ vládnutí ČSSD s koalicí KDU-ČSL, US-DEU. Před pohodlnou „111“ koalicí s KSČM !

 Pro pana Haška snad jen dvě rady. KSČM je suverénní politickou stranou, po výprasku v parlamentních volbách ve stejně špatném postavení jako ČSSD, která si ale nenechá zvenčí kádrovat své členy! Zatímco pro Haška jsou pro integraci uvedených stran  nepřijatelní z řad KSČM  uctívači Klementa Gottwalda, pro KSČM je nepřijatelné podílet se na vylepšování současného kapitalismu ( ale naopak, obnovit  socialismus) a na dalším vysílání příslušníků  Armády CR k podílení se  jako doposud, na zvěrstvech  pod hlavičkou NATO dle jejich  přání!

Hašek by měl své usilí zaměřit k tomu, aby ČSSD svojí politikou „nevypudila“ ze svých řad  další  osobnosti typu Jaroslava Foldyny, případně napodobit cestu slovenské opoziční strany Smer. Právě Ficův Smer dokázal 17.10., v den, který je dle OSN vyhlášen mezinárodním  dnem  za odstranění chudoby přilákat na svůj další protivládní mítink „Čapicový protest“ v Rimavské Sobotě tisíce nespokojených Slováků s dlouhodobě se zhoršující,  tíživou sociální situací. Smer se nenechal zastrašit ani vyhrůžkami slovenského úřadu pro národní zdraví, dle kterého se na svolané protivládní demonstraci může sejít třeba 30 tisíc  občanů, na které mohou nadávat, křičet, dělat cokoliv jiného, jen nesmí zpívat ! Na další obrovský protivládní mítink se může Matovičova vláda se slovenskou proamerickou prezidentkou těšit na 17. listopadu v Bratislavě !

Pane Hašku, Vaše knížecí rady a přání jsou spíše jakýmsi božím přáním. ČSSD má másla na hlavě za třicet let své obnovené činnosti víc než dost, včetně spolupodílení se na zločinech při privatizaci a rozkrádání našeho státu, ruku v ruce se současnou ODS, která v následujícím vládnoucím období bude v této činnosti pokračovat !

Převzato z profilu politika.

Článek byl převzat z Profilu Mgr. Miroslav Kavij

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Vládní priority a velmi pozdní probouzení

9:02 Vích (SPD) Vládní priority a velmi pozdní probouzení

Vláda pětikoalice po měsících výmluv, že nic nemůže dělat s rostoucími cenami energií, začala přemýš…