Kohlíček (KSČM): Znakem skutečně levicového občana je tolerance

05.04.2014 13:20

Jak je důležité zjišťovat si správné informace a nenechat se opít rohlíkem, jsem se přesvědčil při čtení dopisu našeho občana.

Kohlíček (KSČM): Znakem skutečně levicového občana je tolerance
Foto: KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček
reklama

Stěžoval si na europoslance KSČM, kteří hlasovali v Evropském parlamentu na podporu návrhu zprávy kolegyně Ulrike Lunacekové Plán proti homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity. Podle tohoto rozhořčeného čtenáře prý zpráva zavádí privilegia pro homosexuály a podobné skupiny lidí »bez racionálních opodstatnění«. Podle čtenáře se jedná prý o »ohavnost«, která bude mít vliv na jeho postoj při hlasování v eurovolbách. Všechno je však jinak!

Sám jsem se setkal s velmi hysterickou reakcí na tuto zprávu některých náboženských činitelů, a to i z ČR. Chtěl bych zdůraznit, že celá rezoluce hovoří o toleranci, nikoli o propagaci homosexuality. Je to jasné již z názvu zprávy. Já se domnívám, že znakem skutečné civilizace a znakem skutečně levicového politika i angažovaného občana je právě tolerance. Proto musím odmítnout výtky, které se snášejí na hlavu těch, kdož pro danou rezoluci hlasovali, a rád bych jasně a nahlas řekl, že je nezbytné do budoucna výrazně posílit roli rodiny, protože ta je při výchově mladé generace nezastupitelná.

To ale neznamená, že budu netolerantní k občanům, kteří mají jinou sexuální orientaci. Jsem pro posílení role rodiny, které musí jít ruku v ruce s rozšířením přístupných veřejných služeb pro rodiče - v poslední době chybí finančně dostupná místa pro děti ve školkách, prakticky vymizely jesle - a zároveň s posílením role rodiny je třeba posilovat emancipaci žen. Bez toho není možné hovořit o civilizačním vzestupu žádné ze zemí světa.

Jaromír KOHLÍČEK, poslanec Evropského parlamentu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: KSČM
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…