Kolářík (Piráti): Resort dopravy zpoplatňuje silnici I/22

28.06.2022 4:33

Pirát Kolářík uspěl. Plzeňské i jihočeské obce si po dvou letech oddechnou od intenzivní kamionové dopravy.

Kolářík (Piráti): Resort dopravy zpoplatňuje silnici I/22
Foto: Piráti
Popisek: Lukáš Kolářík

Domažlice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice nebo Vodňany. Všechna tato města a mnohá další spojuje silnice 2. třídy I/22, která celá léta trpí zvýšenou intenzitou automobilové dopravy. 

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25838 lidí
Tu způsobilo zpoplatnění silnice 1. třídy I/20. Výsledek? Prach, hluk a v neposlední řadě nebezpečí pro chodce i obyvatele obcí. Na tuto skutečnost Pirát Lukáš Kolářík společně se starosty dotčených obcí upozorňovali ministerstvo dopravy i expremiéra Babiše  dlouhodobě. Po 2 letech konečně došlo k průlomu.

„Resort dopravy zpoplatňuje k 1. červenci 2022 silnici I/22, takže se část dopravy přirozeně přesune tam, kam patří - na silnici 1. třídy I/20. Dojde tím ke snížení intenzity dopravy v místech, kde to lidi trápí nejvíce,” uvádí Lukáš Kolářík, který ještě coby opoziční poslanec tlačil tehdejšího ministra Karla Havlíčka k nápravě. „Trvalo to 2 roky a jedny volby, nakonec se ale podařilo prosadit opatření vyhánějící z vesnických cest kamiony, které si cestu vybíraly ve snaze ušetřit náklady za mýto. Každý den jsme jen zbytečně riskovali, že někdo přijde k úrazu. V celém obvodu zmiňované silnice I/22 žijí lidé. Navíc zvýšená frekvence dopravy vede k vyšší prašnosti, hluku a otřesům, které jsou nepříjemnými překážkami v každodenním životě. Následky se ale nyní konečně podařilo alespoň částečně zvrátit,” uzavírá Pirát, náměstek ministra vnitra, a katovický zastupitel Lukáš Kolářík.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

12:14 Kubisková (Přísaha): Zrušit systém dohod a nechat jenom klasické pracovní úvazky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k novému zákoníku práce.