Kolovratník (ANO): Příští rok je to naposledy, co si budeme lepit "staré" dálniční známky

10.12.2019 18:28 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k dálničnímu poplatku

Kolovratník (ANO): Příští rok je to naposledy, co si budeme lepit "staré" dálniční známky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kolovratník

Příští rok je to naposledy, co si budeme lepit "staré" dálniční známky na okna našich aut. Už příští rok nás čeká nový systém, díky kterému si řidiči budou moci dálniční známku koupit online. Navíc odpadne „otravná“ povinnost lepit kupon na čelní sklo.

Zažil to určitě každý z nás, kdo někdy někam cestoval po dálnici. Kromě toho, že musíte zajet někam, kde si dálniční známku koupíte, máte za povinnost ji také vyplnit, nalepit a po vypršení platnosti zase odstranit ze svého čelního skla. Znám spoustu řidičů, kteří na tohle nadávají. Nedivím se jim. Ani já nemám radost, když musím složitě odstraňovat starou známku.

Když pominu to, že jde kolikrát složitě známku odstranit, tak je z toho i velký nepořádek. Tomu by ale už brzy mohl být konec a už záhy bychom mohli mít elektronickou dálniční známku. Nebudeme muset nic lepit ani odstraňovat. Nebude s ní žádná práce. Navíc se Vám už nestane, že by Vám dálniční známku někdo ukradl. Celý systém zásadně zjednodušíme a řidičům nový systém přinese několik výhod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.