Konzervativní strana: Polsko je spojencem České republiky

21.10.2021 15:45 | Tisková zpráva

Prohlášení k útokům Evropské komise na Polsko

Konzervativní strana: Polsko je spojencem České republiky
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

Konzervativní strana sleduje dlouhodobě a se znepokojením opakované nespravedlivé útoky Evropské komise na Polsko. Slova premiéra Morawieckého, že ústavní zákony členských států Evropské unie musí být vždy nadřazeny unijní legislativě, považujeme za vyjádření zcela nepřekročitelného principu.

Konzervativní strana tímto vyzývá pana předsedu ODS Petra Fialu, coby předpokládaného budoucího předsedu vlády ČR, i budoucí vládu ČR pod jeho vedením jako celek, aby k nespravedlivým nařčením Polska ze strany Evropské komise nemlčeli, tedy aby nedvojznačně a co nejúčinněji Polsko, našeho spojence, podpořili.

Také s ohledem na tuto celkovou situaci považuje Konzervativní strana navíc za nezbytné směřovat co nejenergičtěji a s maximem dobré vůle k vyřešení sporu kolem polského dolu Turów. Konečně jsme přesvědčeni, že Česká republika má usilovat o užší strategickou spolupráci s Polskem, např. v oblasti energetiky.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík
předseda

Na vědomí: Antoni Wręga, Chargé d’affaires a.i., zástupce velvyslance Polské republiky v Praze

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

5:37 KSČM: Angela Merkelová si hleděla zájmů své země a tomu podřídila vše

Komentář na facebookovém profilu k nové německé vládě