V lednu 2019 pak vystoupila na ekonomickém fóru v Davosu, aby pokárala dospělé, že málo bojují s klimatem (zdroj). I když o ekonomii toho moc neví a otázka nákladů leží mimo její zorné pole. Kdo ji na to pódium postavil a proč?
Greta Thunberg patří k obětem obchodníků se strachem. Je jedním z dětí, které vyrůstají v atmosféře zmaru, již šíří dezinformační média. V projevu na konferenci TED v listopadu 2018 vypráví, že když se dozvěděla o změně klimatu, upadla do deprese: „Přestala jsem mluvit. Přestala jsem jíst. Za dva měsíce jsem ztratila deset kilo. Později mi diagnostikovali Aspergerův syndrom.“ Dále vysvětlovala, že pro lidi s tímto syndromem je všechno buď černé nebo bílé, špatně nebo správné nic mezi tím. Proto prostě nutno klima zastavit, neb je to správné. (zdroj, video)
Jenže skutečnost není tak černobílá, jak dětem sugerují vymývači mozků. Například studie v časopise Lancet potvrzuje, že „chladné počasí zabíjí 20krát více lidí než teplé počasí“. Studie analyzovala přes 74 milionů úmrtí na 384 místech ve 13 zemích v letech 1985 – 2012. Závěry ukazují že „úmrtí kvůli mírně teplému či chladnému počasí značně početně převažují nad úmrtími z extremních vln horka či mrazů… Studie také ukazuje, že extrémní teploty byly odpovědné za méně než 1% všech úmrtí.“ (ScienceDaily)
Při celkovém oteplení tedy značně ubývá zimních úmrtí a mírně přibývá letních úmrtí. Celkově úmrtí ubývá. Oteplení je i prospěšné.
To ale do černobílého uvažování nezapadá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV