Krynesová (SPD): Nejdražší voda v České republice

30.05.2024 4:32 | Komentář

Voda - privilegium nebo právo?

Krynesová (SPD): Nejdražší voda v České republice
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

Určitě není třeba zde rozebírat význam vody pro člověka, cože je základní podmínkou pro existenci člověka. Tato znalost patří to odmala k výchově a vzdělání každého člověka. Proto se mi zdá neuvěřitelné, jak se s vodou hospodaří v ČR a především v mém domovském Plzeňském kraji. Paradoxem je, že pitná voda a její dostupnost nemá být pro občany privilegium, nýbrž základní právo. Je neuvěřitelné, že právě v obcích na Plzeňsku je nejdražší voda v celé republice, a to v obcích kde není největší spotřeba ani nejvyšší životní úroveň, ba naopak. Právě Severní Plzeňsko je v současnosti regionem s nejdražší vodou (ZDE). Nemusím připomínat, že tato situace trápí všechny občany i firmy a odrazují i potencionální investory např. v mikroregionu Kralovicko. Tato situace je z pohledu občanů a zejména mladých rodin (buďme za ně rádi) již neúnosná a nikde necítí zastání. V současné době se cena vody vyšplhala na 163,63 (Kč/m3) (https://www.vodarna.cz/ceny/).. Až budeme součástí zastupitelstva Plzeňského kraje, bude toto naší prioritou.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Článek byl převzat z Profilu Ing. Bc. Iveta Krynesová

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

8:40 Vích (SPD): Další protiústavní návrh - okradení důchodců v penzijním spoření

Senioři jsou už dlouho cílem opatření vlády Petra Fialy, která se jim dokonce po několikáté snaží zh…