Při počtu 35 podnikatelů se jedná o největší delegaci, která do Ománu z Prahy zamířila. Omán je přitom považován za velmi perspektivní trh a také bránu do arabského světa.
Stovky ománských návštěvníků Česka a jeho lázeňských měst, získávání vody ze vzduchu díky unikátní české technologii, ekologická technologie pro tisk (např. potravinových obalů) nebo slibně se vyvíjející tender na dodávku polohovatelných lůžek pro největší nemocnici v hlavním městě Ománu. To jsou výsledky mnoha jednání českých podnikatelů, zástupců Hospodářské komory ČR a předsedy Senátu Jaroslava Kubery, který právě v doprovodu českých byznysmenů vycestoval na třídenní misi do Ománu.
„Oceňujeme úlohu Ománu v tomto regionu – díky svým dobrým vztahům s okolními zeměmi pomáhá zajišťovat klid v regionu. A právě díky tomu, že tento stát nezatěžují lokální války ani vzájemné problémy s dalšími zeměmi, můžeme zde rozvíjet obchodní vazby,“ uvedl předseda Senátu Kubera při jednání s místopředsedou vlády Sultanátu Omán pro mezinárodní vztahy a osobním zástupcem sultána Saydem Asaadem bin Tariqem Al Saidem. Ten ujistil českou politickou i podnikatelskou delegaci o tom, že Omán má zájem spolupracovat v politické, ale také obchodní oblasti. Kromě jednání s ministrem zahraničí a ministrem obchodu se konalo také podnikatelské fórum na půdě Ománské obchodní a průmyslové komory a došlo k podpisu dohody o letecké dopravě.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



