Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb

14.12.2019 21:34

Zneplatnění smluv a případné škody pro město. K tomu všemu mohlo dojít kvůli nedůslednému uveřejňování smluv v oficiálním registru. To obcím a jejich příspěvkovým organizacím nařizuje zákon.

Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Piráti v Plzni několikrát na jednání zastupitelstva upozorňovali na nedůslednost města při dodržování zákona o registru smluv, který nařizuje uveřejňovat městem uzavřené smlouvy v registru. Porušení zákona může v mnohých případech znamenat absolutní neplatnost smlouvy.

Pirátský zastupitel Daniel Kůs, který tento problém na zastupitelstvu otevřel, problém komentuje: „Žádali jsme vedení města o prověření některých konkrétních smluv, které jsme nalezli a kde jsem spatřoval nebezpečí absolutní neplatnosti. Také jsem žádal o lepší systém kontroly, aby k tomuto v budoucnosti nedocházelo.“

Na jednání zastupitelstva se vedení města snažilo problém lehce bagatelizovat s tím, že Piráti neuvádějí věci správně, a že město má až na výjimky smlouvy bez vad. Úřednický aparát se nakonec zachoval profesionálně. „Následná velmi dobrá komunikace s odborem evidence majetku skutečně potvrdila námi vytýkané vady ve zveřejnění některých smluv. Přesně tak si představuji spolupráci města a naši opoziční roli. Našli jsme nesrovnalosti, upozornili na ně a nenechali se odradit. Město pak ihned začalo pracovat na jejich nápravě i na zpřísnění postupů v rámci zadávání smluv do registru, tak, aby k tomuto již nedocházelo. Z toho plyne radost z dobře odvedené politické práce,“ dodává Kůs.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Třikrát předražené radary Vera NG pro českou armádu

16:35 Vích (SPD): Třikrát předražené radary Vera NG pro českou armádu

Zatímco vláda hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM se chlubí svými úspěchy, že šetří, kde může a hájí záj…