Lachnit (ANO): Kulatý stůl, hranaté chování

05.05.2026 8:19 | Monitoring
autor: PV

Rytíři krále Artuše sedávali u kulatého stolu. Ne proto, že by byli tak osvícení, ale protože ještě neexistovali lidé, kteří by si potřebovali sednout do čela, aby jim rostlo ego.

Lachnit (ANO): Kulatý stůl, hranaté chování
Foto: Vít Hassan
Popisek: Petr Lachnit

Dnes by se u Artuše našel minimálně jeden rytíř, který by si přinesl vlastní židli s nápisem „VIP“ a požadoval zásuvku na notebook. Kulatý stůl měl symbolizovat rovnost. Dnes symbolizuje hlavně to, že někdo zapomněl objednat catering a všichni se snaží sedět co nejblíž tácu s chlebíčky.

Svatby to řeší podkovou. Ta má čelo, aby bylo jasné, kdo je tady důležitý a kdo je jen „příbuzný, kterého jsme museli pozvat, jinak by se urazil a přestal posílat vánoční kolekce“. Hierarchie jak z učebnice. A všichni ji respektují, protože je to tradice. A tradice se neporušují, maximálně se o nich pomlouvá na záchodě.

A pak je tu moderní „kulatý stůl“. Ten bývá kulatý asi jako hranolky z automatu. Ve skutečnosti je to podkova, někdy lichoběžník, ale hlavně: Má čelo. A kde je čelo, tam je někdo, kdo si myslí, že je Artuš. Jen bez charismatu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

7:04 Senátorka Ludková: Soutěž o největšího lumpa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice.