Ke státnímu rozpočtu 2018
Hospodaření státu skončilo při příjmech 1 403,9 mld. Kč a výdajích 1 401 mld. Kč mírným přebytkem 2,9 mld. Kč. Za tímto výsledkem je vyšší výběr daní a sociálního pojištění při solidním výkonu ekonomiky, který pomalu končí a za který rozhodně tato vláda nemůže. Je dán dobrou situací v celosvětové ekonomice. Růst spotřeby pak podpořil růst DPH, jak se shodují ekonomové. Nikoli EET, jak je nám často podsouváno. Naoko solidní výsledek rozpočtu má mnoho ale. Ve výdajové stránce státního rozpočtu dramaticky rostou výdaje, které lze označit za mandatorní a v případě zaškobrtnutí ekonomiky si s nimi nebude nikdo vědět rady. Nejedná se jen o růst důchodů, ale zejména o rychlý růst mezd v rozpočtové sféře. Dalším faktorem je překročení příjmů z rozpočtu EU o téměř 50 mld. Kč a rozpuštění rezervy FNM 22 mld. Kč. Tyto příjmy se nemusí nebo nebudou opakovat. I při růstu investic v porovnání s minulým rokem je to stále málo. Otevření pouze nových 3,8 km dálnic a šílenosti probíhající při opravách D1 jsou toho jistě důkazem. A na závěr. Výsledek státního rozpočtu je v poslední době lepší, než jak je plánován. Jsou dvě možnosti, jak toho dosáhnout. Buď se chce vláda holedbat, jak plánovaný schodek svým hospodařením umí zvrátit nebo někdo ztrácí přehled.
Tříkrálové Otázky Václava Moravce aneb zázrak na ČT1
Otázky Václava Moravce dne 6. 1. 2019 byly vedeny jako dialog Václava Moravce s předsedou vlády panem Andrejem Babišem. Kromě obligátních záležitostí, jakože premiér odpovídá na jiné věci, než je tázán, že se spravedlivě rozhořčuje nad předkládanou pravdou, že zde vlastně odhaluje, že žádnou politiku nemá apod. Vlastně má. Udržet se u moci za každou cenu a při tom ustupovat utopistickým požadavkům ČSSD a KSČM. Nicméně i v této chmurné době se může stát zázrak. Když premiér hovořil o další pomoci živnostníkům a já jsem při tom u obrazovky dojetím uronil slzu – stal se zázrak. Nad hlavou premiéra se objevila svatozář.
Velmi nebezpečný Kocourkov na pokračování
Týdeník Respekt popsal několik pokusů prezidentova kancléře Vratislava Mynáře o ovlivnění několika vysoce postavených soudců. Během posledních let několikrát Mynář kontaktoval soudce NS, NSS a Městského soudu. Zjišťoval od nich informace a říkal jim, jak mají rozhodovat. Jistě tak, jak si přeje Hrad. Všechny případy ani nemá cenu rozebírat, tak jeden za všechny. Podle týdeníku Respekt se například v roce 2015 sešel se soudcem Ústavního soudu Vojtěchem Šimíčkem. „Kancléř Vratislav Mynář na první schůzce naznačil, jaké rozhodnutí by se panu prezidentovi ve věci služebního zákona líbilo,“ potvrdil Respektu Šimíček. V trochu normální společnosti by z toho byl skandál. Ano, skandál jako prase s nutnými personálními dopady. U nás – pohodička....

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Linek , OVM , Soukromníci , státní rozpočet , vláda
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k práci premiéra Petra Fialy.
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů
- 12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace