MŽP vyhlásilo dvě nové výzvy na čerpání prostředků z evropských fondů

6. 7. 2014 20:10

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo 25. června výzvu na kofinancování projektových záměrů připravovaných do výzvy LIFE, kterou Evropská komise zveřejnila 18. června. Program LIFE poskytuje až 75% kofinancování na ochranu prioritních druhů a stanovišť v rámci sítě NATURA 2000 a 60% spolufinancování na pilotní testování ekoinovativních technologií a postupů v ochraně životního prostředí a na osvětové informační kampaně.

MŽP vyhlásilo dvě nové výzvy na čerpání prostředků z evropských fondů
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec
reklama

Nově jsou podporovány aktivity na zmírňování změny klimatu a přizpůsobování se této změně. Výzva pro předkládání tzv. tradičních projektů bude ukončena 16. října 2014. MŽP umožňuje kofinancovat projekty schválené v rámci výzvy EU. Obecná nejvyšší míra národní podpory činí maximálně 15 % z celkových způsobilých nákladů projektu a současně ne více než 10 milionů Kč. Výzva pro předkládání rozpracovaných projektových návrhů pro rok 2014 je otevřená pro všechny typy právnických osob registrovaných v ČR. Žádosti je možné předkládat do 15. srpna 2014 do 15 hodin na adrese Ministerstva životního prostředí. Více informací najdete  na tomto odkazu.

Ještě měsíc je možné předkládat žádosti o grant v druhé otevřené výzvě z Fondu environmentální odbornosti Programu švýcarsko-české spolupráce. Mezi podporované aktivity patří posílení spolupráce českých a švýcarských subjektů v oblasti ochrany přírody a krajiny, udržitelného využívání přírodních zdrojů, ochrany vod a klimatu nebo rekultivace krajiny v oblastech dříve využívaných pro vojenské účely. Aktivity by měly vést ke zvyšování znalostí a širšímu povědomí o dané problematice jak u odborné, tak u široké veřejnosti.

Dalším cílem výzvy je podpora strategického plánování krajů, měst a obcí za účasti veřejnosti směrem k udržitelnému rozvoji. V neposlední řadě jsou podporovány aktivity k šetrnému předávání informací o přírodním dědictví v cenných lokalitách. Příjemci dotace mohou být subjekty z řad veřejných a nestátních neziskových organizací. Nejvyšší míra podpory činí 3,5 milionu Kč. Přijímání žádostí probíhá do 5. srpna 2014, do 15 hodin na podatelnu Ministerstva životního prostředí. Více informací k výzvě najdete na tomto odkazu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo životního prostředí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaláb (KSČM): Okopávání Ruska poškodí obyčejné lidi

4:33 Kaláb (KSČM): Okopávání Ruska poškodí obyčejné lidi

Neuvěřitelné kotrmelce, kterých jsme v posledních týdnech byli svědky nejen z očekávatelné žumpy mil…