Mana (ČSSD): Vláda v našich rukou, nebo vláda "pevné ruky"?

24. 10. 2013 8:21

Co vlastně chtějí občané České republiky? Vládu pevné ruky? Monarchii? Či snad skrytou formu oligarchie, kterou tady zažíváme posledních dvacet let?

Mana (ČSSD): Vláda v našich rukou, nebo vláda "pevné ruky"?
Foto: red
Popisek: Vladimír Mana

Co vlastně chtějí občané České republiky? Vládu pevné ruky? Monarchii? Či snad skrytou formu oligarchie, kterou tady zažíváme posledních dvacet let? Nebo je touhou mých spoluobčanů skutečná "vláda lidu" neboli "demokracie"? Podle reakcí české veřejnosti to vypadá, že se jim prozatím líbí tragikomické telenovely na pokračování. Telenovely s názvem "Věci veřejné a my druzí".

Obdivně vzhlížíme k fungujícím demokratickým společnostem v Rakousku nebo ve Švýcarsku. Přitom si většina z nás neuvědomuje, že v těchto zemích se zájem občanů o chod státu neprojevuje pouze účasti ve volbách jednou za čtyři roky, ale aktivním zapojením velké části obyvatelstva do práce politických stran. Každý člen politické strany tak může ovlivňovat správu veřejných věcí skutečně průběžně. A jestliže řádově statisícová členská základna politických stran v Rakousku představuje více jak deset procent oprávněných voličů, pak v České republice není členem politické strany ani jedno procento oprávněných voličů.

Fotogalerie: - Mítink ČSSD ve Zlíně

Ve zlínském hotelu Moskva se konal mítink ČSSD
Do sálu dorazila řada občanů
Bohuslav Sobotka
Zlínský hejtman Stanislav Mišák
Hostesky rozdávaly propagační materiály
Kdo chtěl, mohl se s politiky vyfotit

Chceme-li tedy najít řešení vleklé politické krize posledních let a chceme-li se současně vyhnout extrémním cestám otevřených či skrytých diktatur, musíme zapojit do práce politických stran mnohonásobně více spoluobčanů. Členská základna dosahující řádu statisíců členů je schopna nejenom generovat více skutečných osobností, ale současně je přirozeně odolnější vůči jedincům, kteří vidí v politické práci pouze jednoduchou cestu k moci a k osobnímu materiálnímu prospěchu. Každá existující parlamentní politická strana by si tuto skutečnost měla co nejdříve uvědomit. Tedy pokud jí skutečně záleží na stabilitě českého politického systému a na spokojenosti občanů České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Vladimír Mana - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Vosecký: Mírná tolerance alkoholu u cyklistů není zákon pro alkoholiky, nýbrž pro slušné lidi

10:40 Senátor Vosecký: Mírná tolerance alkoholu u cyklistů není zákon pro alkoholiky, nýbrž pro slušné lidi

Senát minulý týden schválil mírnou toleranci alkoholu u cyklistů, rozhodne Poslanecká sněmovna.