Marušiak (TOP 09): Zeman si pospíšil s pozváním Trumpa do ČR

15.11.2016 10:50 | Zprávy
autor: PV

Poté, co prezident Zeman blahopřál s radostí novému prezidentovi USA, pospíšil si i s pozváním Trumpa do ČR.

Marušiak (TOP 09): Zeman si pospíšil s pozváním Trumpa do ČR
Foto: TOP 09
Popisek: Jan Marušiak, primář cévní chirurgie KNL

Dopis, který po všech stránkách splňoval znaky Zemanem jindy opovrhované politické korektnosti, ba neobsahoval ani žádné bonmoty, hulvátské či machistické výroky, kterými by u Donalda zabodoval - byl přesto obsahem delší než je zvykem. Bylo to tak proto, že se náš prezident neopomněl Trumpovi pochlubit, že mu vyjadřoval podporu již před jeho zvolením, jako jeden z mála evropských prezidentů. Hujerovy švestičky sice nepřibalil ale se skromností sobě tak vlastní se neopomněl pochválit jako Ivánek z Mrazíku.

No. Od časů TGM a restartu nadšení pro Havla byly vztahy USA a ČR nadstandardně dobré. Je tedy vlastně dobře, že jsou Zeman a Trump "ze stejného těsta", uhněteného do podoby hlav států podobnými lidmi. No tedy - rozdíly bychom jistě našli, že :-) - ale co jiného, než politická korektnost nám brání je zde nevyjmenovat? Ve člunu na kačáku asi spolu jezdit nebudou a tak si snad alespoň první dámy politicky korektně zalichotí, že to jedné druhé dnes "moc sluší" a že "je dneska pěkně".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Nemyslíte, že to už opravdu přeháníte?

Podle mě byli sms opravdu výhružné. Navíc nechápu, že jste je vůbec poslal. Vás nenapadlo, že se tím totálně zdiskreditujete? A to jako takto po sms vyjednáváte normálně? To mi také nepřijde státnické.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šebelová (STAN): Výmluvy si s prominutím strčte někam

13:09 Šebelová (STAN): Výmluvy si s prominutím strčte někam

Projev na 6. schůzi Poslanecké sněmovny dne 29. ledna 2026 k odměňování parasportovců