Ministr Hamáček: Nevidím důvod, proč by si policista nebo hasič mimo službu nemohl finančně přilepšit

19.02.2019 15:00 | Zprávy

Policisté i hasiči získají možnost vykonávat výdělečnou činnost mimo služební poměr.

Ministr Hamáček: Nevidím důvod, proč by si policista nebo hasič mimo službu nemohl  finančně přilepšit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Ministerstvo vnitra chce v maximální možné míře umožnit policistům, hasičům i dalším příslušníkům bezpečnostních sborů vydělávat si mimo služební poměr. Resort vnitra proto připravil novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, která tuto problematiku řeší.

Novela, kterou dnes, 18. února 2019, schválila vláda, umožňuje, aby služební funkcionář nově ze zákona povolil příslušníkovi jinou výdělečnou činnost, která nepovede ke střetu se zájmy bezpečnostních sborů a k ohrožení jejich dobré pověsti. „Pokud policista či hasič dělá pro bezpečnost státu i občanů maximum, nevidím důvod, proč by sobě i své rodině nemohl mimo službu finančně přilepšit. To ale rozhodně neznamená, že by platy příslušníků neměly dále růst,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Materiál vnitro předložilo po projednání s policejními i hasičskými odbory a v žádném případě se nijak nedotkne tématu výsluh, jejichž zdanění ani úpravu Ministerstvo vnitra neplánuje.

Ministerstvo vnitra navíc v zákoně jasně jmenuje činnosti, u kterých nebude souhlas služebního funkcionáře potřeba. Půjde například o činnost pedagogickou, publicistickou nebo uměleckou, tlumočnické a znalecké služby pro soud či správní úřad nebo o práci při rodičovské dovolené.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Dostupné bydlení pro mladé rodiny

8:05 Rozvoral (SPD): Dostupné bydlení pro mladé rodiny

Za vlády současné koalice se ČR potýká s rostoucím problémem, který ohrožuje budoucnost celé mladé g…