Ministr Havlíček: Na elektronickou dálniční známku vypíšeme zakázku znovu

26. 1. 2020 15:52

Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček se ujal funkce ministra dopravy. Resort mu předal premiér Andrej Babiš za doprovodu odcházejícího ministra Vladimíra Kremlíka.

Ministr Havlíček: Na elektronickou dálniční známku vypíšeme zakázku znovu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček
reklama

Mezi priority ministra Havlíčka mimo známých cílů v oblasti silničních, dálničních úseků a vodních toků patří také nastavení kontrolních mechanismů u veřejných zakázek, bezproblémový přechod na elektronickou dálniční známku a zavedení jednotné jízdenky v železniční dopravě. Podle Havlíčka tvoří průmysl, obchod a doprava základní pilíře hospodářství.

„Nejdu na Ministerstvo dopravy poučovat, ale pomoci. Chci řídit ministerstvo produktově, tedy podle jednotlivých druhů dopravy. Zakázku na elektronickou dálniční známku vypíšeme znovu, zjednodušíme ji a po celou dobu bude probíhat důsledná kontrola, a to u všech veřejných zakázek. Prioritou také bude zprovoznění 21,3 km nových dálnic a 23,5 km silnic I. třídy v letošním roce. V železniční dopravě je jednoznačným cílem, aby cestující v prosinci 2020 používali jednotnou jízdenku One Ticket,“ řekl Karel Havlíček.

Ministr Havlíček přijel do budovy ministerstva dopravy společně s předsedou vlády Andrejem Babišem. Zde je uvítal odcházející ministr Vladimír Kremlík, který ministru Havlíčkovi předal předávací zprávu, ve které shrnul aktuální agendu Ministerstva dopravy. Ministr Havlíček se společně s premiérem následně setkal i s náměstky a řediteli podřízených organizací.

Karel Havlíček (více ZDE) vystudoval stavební fakultu ČVUT a poté na Fakultě finančnictví a účetnictví habilitoval na docenta. V akademickém prostředí je hlavně spjatý s Vysokou školou finanční a správní, kde působil jako děkan. Mnoho let vedl Asociaci malých a středních podniků České republiky. 30. 4. 2019 ho prezident republiky jmenoval ministrem průmyslu a obchodu a 24. 1. 2020 je pověřen i řízením Ministerstva dopravy.

Na sociálních sítích můžete ministra Havlíčka sledovat na Twitteru ZDE.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Decroix (ODS): Zbankrotuji usilovnou prací

20:22 Decroix (ODS): Zbankrotuji usilovnou prací

Komentář na facebookovém profilu k současné situaci v zemi.