Ministr Havlíček: Ode dneška se můžete vydat na nákupy či do restaurace

03.12.2020 17:52 | Zprávy
autor: PV

Protiepidemická opatření se od čtvrtka rozvolňují. Ze 4. stupně protiepidemického sytému PES přechází Česko na stupeň č. 3. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka je nedělní definitivní rozhodnutí vlády uvolnit obchod a služby kompromisem, který dal podnikatelům jistotu a možnost připravit se na otevření.

Ministr Havlíček: Ode dneška se můžete vydat na nákupy či do restaurace
Foto: Screen TV Prima
Popisek: Karel Havlíček v pořadu Partie

Ode dneška se tak otevírají obchody, restaurace či například fitness centra. Platí přitom povinnost dodržovat dvoumetrové rozestupy a jeden zákazník na patnáct metrů čtverečních. „Restrikce děláme zejména kvůli snížení mobility. Ta se snížila a díky tomu, můžeme začít otevírat obchody,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Vím, že celá řada lidí s restrikcemi nesouhlasí, je však třeba si uvědomit, že zdravotnictví má v tuto chvíli právo veta a jsem přesvědčený, že ministerstvo zdravotnictví připravilo dobré protiepidemické schéma.“

Od dnešního dne se otevírají také restaurace. Je v nich přitom zakázána přítomnost veřejnosti mezi 22. hodinou a 5.59 ráno, kdy výjimku mají pouze ty prostory, které neslouží pro veřejnost - například zaměstnanecké stravování či stravování zdravotních a sociálních služeb. S výjimkou zákazníků u jednoho stolu platí, že hosté musí být v odstupech alespoň 1,5 metru. U jednoho stolu mohou sedět nejvýše čtyři lidé, výjimku mají členové domácnosti. Ve vnitřních prostorách nesmí být víc zákazníků, než je polovina kapacity míst k sezení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.