„Podle současných informací, které má MPO k dispozici, přepnutí veřejnoprávní televize na formát DVB-T2 koncem loňského listopadu nepřineslo zásadnější problémy,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Mnoho lidí potřebné technické vybavení pro příjem DVB-T2 dostalo pod vánoční stromeček, ať už se jednalo o novou technologicky pokročilejší televizi či set top box, kterým je možné pozemní vysílání v DVB-T2 přijímat i se starším televizorem.“ I z toho je zřejmé, že informační kampaň, kterou realizuje MPO spolu s partnery - mimo jiné s Českou televizí, Českým rozhlasem, Českými radiokomunikacemi, Digital Broadcasting, Asociací krajů či Svazem měst a obcí - funguje. Pokračovat bude také letos. Jedná se o video a audiospoty, speciální webové stránky www.televizezadarmo.cz či www.dvbt2overeno.cz či informace poskytované v jednotlivých regionech.
MPO a Asociace krajů ČR připravily také speciální dotační program, v kterém je v současné době 20 milionů korun. Za finanční prostředky poskytované prostřednictvím krajů a hlavního města Prahy lze do zařízení sociálních služeb pořídit set top boxy, televize nebo úpravy antén.
Změna technického vybavení v souvislosti s moderním televizním standardem DVB-T2 se týká pozemního (terestrického) vysílání. Tedy takového, kdy televizní signál vysílá pozemní vysílač a přijímá se televizní anténou. Pokud lidé nemají televizor vybavený na příjem DVB-T2 (pozn.: v tomto standardu se prodávají televize zhruba od roku 2015), mohou si buď pořídit nový televizor, nebo ke staršímu spotřebiči dokoupit set top box, který stojí od 500 Kč.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV