Ministr Hüner: Hlavním úkolem ředitele EZÚ bude certifikace zdravotnických prostředků

06.06.2018 6:28

Elektrotechnický zkušební ústav (EZÚ) má nového ředitele. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner jmenoval s účinností od 1. června 2018 do funkce Zdeňka Vališe, který dosud v ústavu působil jako obchodní náměstek.

Ministr Hüner: Hlavním úkolem ředitele EZÚ bude certifikace zdravotnických prostředků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner
reklama

„Hlavním úkolem nového ředitele Elektrotechnického zkušebního ústavu Zdeňka Vališe bude především co nejrychleji vyřešit problematickou situaci kolem certifikace zdravotnických prostředků, “ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a dodává: „Následně bude muset připravit strategii notifikované osoby na novou evropskou legislativu zdravotnických prostředků MDR (Medical Device Regulation).“

„V Elektrotechnickém zkušebním ústavu mám již pracovní zkušenosti a nepřicházím tedy do funkce jako úplný nováček. Mezi mé priority kromě řešení situace kolem zdravotnických prostředků patří i udržení a podpora stávající aktivity v oblasti posuzování shody elektrotechnických zařízení,“ říká ředitel EZÚ Zdeněk Vališ.

Dále je jeho úkolem připravit plán na obnovu a rozšíření technického zařízení formou rozvoje EZÚ jakožto notifikované osoby v co nejkratším čase.

Ředitel Elektrotechnického zkušebního ústavu Zdeněk Vališ má pracovní zkušenosti z Ministerstva zahraničních věcí, v resortu průmyslu a obchodu vedl mj. sekci obchodu. Byl také pověřeným generálním ředitelem Agentury na podporu exportu CzechTrade. Poslední tří roky působil v resortu zdravotnictví a zná zdravotnický sektor v návaznosti na průmyslové firmy, které v tomto oboru u nás působí. Vystudoval finance, účetnictví a mezinárodní obchod v Rotterdamu, mluví anglicky, německy a holandsky.

EZÚ je státní podnik založený Ministerstvem průmyslu a obchodu. Od roku 1926 poskytuje služby zkoušení a certifikace výrobků převážně elektrotechnického charakteru, ale také z oblasti zdravotnických prostředků, automotive, stavebních, strojírenských a dalších produktů. Funguje také jako zkušební laboratoř a provádí zkoušky motorových vozidel. Hlavním úkolem této organizace je pomáhat výrobcům, dovozcům a vývozcům při uvádění výrobků na trh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Koalice se shodla na podobě kurzarbeitu

17:11 Ministryně Schillerová: Koalice se shodla na podobě kurzarbeitu

Vláda se na dnešním jednání ve formátu koaliční rady dohodla na podobě a parametrech trvalého kurzar…