Ministr Kupka: Setkání se mým německým protějškem

22.04.2022 14:27 | Tisková zpráva

Vysokorychlostní spojení Prahy s Drážďany, české předsednictví v Radě EU nebo čistá mobilita. Nejen o tom jednali český ministr dopravy Martin Kupka a jeho německý protějšek Volker Wissing.

Ministr Kupka: Setkání se mým německým protějškem
Foto: Hana Brožková
Popisek: Martin Kupka

Německo patří mezi nejdůležitější mezinárodní partnery českého Ministerstva dopravy a dialog s ním je důležitý také pro řadu dopravních staveb.

„Pečlivé budování vztahů s německým Ministerstvem pro digitální záležitosti a dopravu se opakovaně vyplatilo jak v bilaterální oblasti, tak i na evropské úrovni. Strategické partnerství mezi ČR a Německem se odráží také v přeshraničních dopravních projektech, mezi nimiž hraje hlavní roli vysokorychlostní spojení Praha – Drážďany. Připravenost České republiky intenzivně komunikovat s Německem je důležitá rovněž pro nadcházející české předsednictví v Radě EU, říká ministr dopravy Martin Kupka.

Oba ministři spolu debatovali o dlouholetých přeshraničních dopravních projektech, kde patří tradičně k těm hlavním a zásadním ty železniční. Mezi nimi dominuje Via Vindobona, která spojuje Berlín s Prahou a Vídní a jejíž součástí je také vysokorychlostní spojení Prahy s Drážďany. Kromě toho se oba šéfové resortu dopravy bavili i o železničním propojení české metropole s Mnichovem a Norimberkem.

Na stole byla také silniční témata, konkrétně trasa z Prahy do Karlových Varů a bavorského Bayreuthu nebo spojení Prahy s Chomutovem a Chemnitzem.

Důležitým bodem jednání byly priority nastupujícího českého předsednictví v Radě EU, kde oba ministři řešili například dopravní část balíčku Fit for 55 nebo revizi nařízení TEN-T. Český šéf resortu pak pozval svého německého kolegu na neformální zasedání Rady ministrů zodpovědných za oblast dopravy, které se uskuteční v říjnu v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

22:21 Senátor Doubrava: Lhaní o energetické krizi a jakýsi Biden

Zprávy Bidenovy administrativy o nejhorší inflaci za čtyřicet let se změnily tolikrát, že to je až s…