„V roce 2018 se nám dařilo prostřednictvím Státního úřadu inspekce práce velmi úspěšně odhalovat nelegální zaměstnávání cizinců vnaší republice. Nárůst odhalených nelegálních praktik v zaměstnávání cizinců je způsoben mimo jiné vyšším počtem cizinců na území Česka a zároveň větší ochotou zaměstnavatelů riskovat sankce,“ říká ministryně Jana Maláčová.
V rámci provedených kontrol bylo v loňském roce odhaleno celkem 4583 osob, vykonávajících nelegální práci u nás. V 763 případech se jednalo o občany ČR, ve 225 případech o občany jiných členských států Evropské unie a v 3595 případech o cizince ze třetích zemí.
Současná ekonomická situace České republiky již delší dobu vyvolává zvýšenou poptávku zaměstnavatelů po pracovní síle zejména střední a nižší kvalifikace. Počty zahraničních pracovníků se za poslední roky rychle zvyšují, aktuálně se na českém trhu práce pohybuje přes 570 tisíc cizích státních příslušníků.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



