Ministryně Marksová: Velmi vítám aktivity, které mohou pomoci najít novou práci lidem

25.10.2017 21:56

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila již sedmý ročník pracovního veletrhu Profesia Days, který se koná ve dnech 25. a 26. října na výstavišti PVA Expo Praha Letňany pod záštitou MPSV.

Ministryně Marksová: Velmi vítám aktivity, které mohou pomoci najít novou práci lidem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Michaela Marksová v Lidovém domě

Nejen uchazeči o zaměstnání, ale i ti, kteří uvažují o změně pracovního místa, by si neměli nechat ujít příležitost potkat se na veletrhu přímo se zaměstnavateli. Vstup je tradičně zdarma.

„Velmi vítám aktivity, které mohou pomoci najít novou práci lidem, ale i těm, kteří o změně svého zaměstnání teprve uvažují," uvedla ministryně práce Michaela Marksová. „V dnešní době, kdy máme nejnižší nezaměstnanost v rámci EU, je pravá chvíle na to, aby si lidé řekli o lepší práci nebo vyšší výdělky," dodala.

Veletrh práce Profesia days je jeden z nejnavštěvovanějších kariérních veletrhů v České republice, kde se už každoročně setkávají tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. V roce 2016 navštívilo veletrh 11 000 návštěvníků a zúčastnilo se více než 100 vystavovatelů. Letošního ročníku se ho zúčastní okolo 150 vč. zástupců MPSV, ÚP ČR a ČSSZ.

Návštěvníci veletrhu mají příležitost osobně a v neformálním prostředí oslovit zástupce vystavovatelů z nejrůznějších odvětví, kteří nabízejí volná místa. Také MPSV se zde chce prezentovat jako zaměstnavatel, který nabízí stabilní a perspektivní zaměstnání ve státní správě. Zájemci mohou s odborníky konzultovat své životopisy, zúčastnit se praktických workshopů nebo přednášek zaměřených na osobní rozvoj, rozjezd podnikání a mnoho dalšího. Zástupci ÚP ČR představí široké portfolio nabízených služeb. Lidé se dozvědí o jaké profese je aktuálně zájem a co zaměstnavatelé vyžadují od budoucích zaměstnanců. Poradenství budou nabízet i zástupci celoevropské sítě EURES.

ČSSZ se na veletrhu představí i v roli velkého a stabilního zaměstnavatele, který zájemcům s praxí i z řad absolventů nabídne perspektivní zaměstnání – od administrativních či úzce specializovaných odborných pozic přes právníky, IT odborníky a systémové inženýry po lékaře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelc (NÁR.SOC.): Stanoviska strany Národní socialisté

12:22 Pelc (NÁR.SOC.): Stanoviska strany Národní socialisté

Stanoviska strany Národní socialisté k demonstracím a k návštěvě slovenské prezidentky.