Ministryně Šlechtová: Pobočka vojenské SŠ v Sokolově se otevře už v září

30.01.2018 20:01

Ministryně obrany Karla Šlechtová přijala osobní garance hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové za úspěšné otevření pobočky střední vojenské školy v Sokolově už v roce 2018

Ministryně Šlechtová: Pobočka vojenské SŠ v Sokolově se otevře už v září
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová

Na základě nových informací z Karlovarského kraje ministerstvo znovu projednalo a následně schválilo možnost otevření pobočky Vojenské střední školy se sídlem v Moravské Třebové v Sokolově již od školního roku 2018/2019.

Ministryně obrany Karla Šlechtová uvítala záruku hejtmanky Jany Vildumetzové, že na sebe bere odpovědnost za připravenost školy, její naplněnost a včasné dobudování zázemí. Díky osobním garancím hejtmanky se rozhodla ministryně obrany přehodnotit původní stanovisko ministerstva, vycházející z vyhodnocení velkého množství rizik, a pobočku vojenské střední školy otevřít ve zkráceném termínu už od září 2018.

Důraz na kvalitu a budoucí uplatnění absolventů v AČR

„Vzhledem ke znalosti rizik pevně doufám, že projekt, jehož stoprocentní úspěch mi osobně garantovala paní hejtmanka Vildumetzová, bude nakonec úspěšný a Karlovarský kraj v pobočce získá kvalitní, odbornou a všeobecně uznávanou školu s adekvátní naplněností a spokojenými frekventanty. Je to pro nás všechny o to důležitější, že úspěch otevření a zavedení pobočky Vojenské střední školy v Sokolově je klíčový pro otevření případných dalších poboček v jiných krajích," řekla ministryně ke svému rozhodnutí.

„Osobně plně podporuji vojenské vzdělávání v celé České republice a budu klást maximální důraz na jeho kvalitu a budoucí uplatnění absolventů v řadách Armády České republiky,“ konstatovala ministryně obrany Karla Šlechtová. Pobočka při Integrované střední škole technické a ekonomické v Sokolově bude určena pro 32 žáků v oboru elektrotechnika. Do 31. ledna 2018 budou na internetových stránkách Vojenské střední školy (ZDE) zveřejněny podmínky a kritéria přijímacího řízení pro obor vzdělání elektrotechnika v Sokolově.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Člen ochranky nezasáhl proti teroristovi, aby nebyl obviněn z rasismu

19:02 Okamura (SPD): Člen ochranky nezasáhl proti teroristovi, aby nebyl obviněn z rasismu

Komentář na facebookovém profilu k pojmům rasismus a terorismus.