Ministryně Šlechtová: Stavebnictví v České republice pokračuje v růstu a je důležité, abychom nezapomínali na jeho kořeny

14.03.2016 4:32

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se v sobotu zúčastnila slavnostního otevření jarní sezóny Centra stavitelského dědictví v klášteře Plasy. Prostory se od neděle otevírají široké veřejnosti a nabídnou návštěvníkům výstavu stavební historie a tradičního stavitelství.

Ministryně Šlechtová: Stavebnictví v České republice pokračuje v růstu a je důležité, abychom nezapomínali na jeho kořeny
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová
„Stavebnictví v České republice pokračuje v růstu a je důležité, abychom nezapomínali na jeho kořeny. Musíme nadále brát v potaz naše stavební dědictví, předávat tradiční dovednosti a pracovat na dalším rozvoji, který se stane inspirací do budoucna,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

V sobotu 12. března proběhne v nově opraveném areálu plaského kláštera slavnostní zahájení sezóny, které se účastní pouze vybraní hosté, včetně ministryně Karly Šlechtové. Hlavní události je i představení otevření Centra stavitelského dědictví, které dokončilo na podzim minulého roku Národní technické muzeum. Následný den budou expozice v objektu zpřístupněny veřejnosti a provedou návštěvníky po celém areálu. Zajímavým a atraktivní způsobem jsou prezentovány například historické stavební prvky, materiály a konstrukce. Některé expozice jsou věnovány i soudobé architektuře, například architektovi Janu Kaplickému.

Projekt Centrum stavitelského dědictví Plasy byl největší akcí Integrovaného operačního programu v Plzeňském kraji. Celková dotace přidělená z Integrovaného operačního programu činila celkem více než 333 milionů korun, z toho příspěvek EU byl 283 milionů korun a příspěvek státního rozpočtu téměř 50 milionů korun. Cílem projektu byla vzorová obnova zanedbaného areálu rozsáhlého komplexu cisterciáckého kláštera z 12. století. Díky dotacím a pečlivě připravenému a vedenému projektu došlo k obnově budov bývalého pivovaru, sladovny, mlýna a hospodářského dvora. Návštěvníci tam nyní mohou studovat témata historického stavitelství přímo na objektech.

Ing. Karla Šlechtová

  • BPP
  • Ministryně obrany v demisi
  • ministryně obrany

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.