„Vítám podnět České středoškolské unie k výraznějšímu zapojení školského ombudsmana při řešení problematiky šikany ve školách a zejména zájem studentů o toto ožehavé téma. Již v minulosti jsem avizovala, že právě Česká středoškolská unie je pro mě relevantním partnerem, s nímž chci diskutovat o zapojení samotných studentů do řešení tématu šikany. Jde-li o školského ombudsmana, ráda bych připomněla, že nedisponuje žádnými rozhodovacími kompetencemi, jeho úlohou je zejména být mediátorem při řešení jednotlivých případů, s kterými se na něj obrací veřejnost. Vzhledem k závažnosti případu šikany v SPŠ na Třebešíně a zájmu resortu školství připravit i právní pomoc pedagogům jsem se v posledních dnech tématu věnovala sama velmi intenzivně a ve svých vyjádřeních jsem avizovala, že o chystaných změnách v oblasti prevence šikany ve školách hodlám diskutovat právě se zástupci této unie. V budoucnu bych byla velmi ráda, aby se činnost školského ombudsmana posunula směrem k regionům a konkrétním kauzám,“ řekla ministryně školství Kateřina Valachová.
Případ šikany v SPŠ Na Třebešíně se na ministerstvo školství, tedy ani ke školskému ombudsmanovi, před jeho medializováním, bohužel, nedostal. „V případě, že by mě kdokoli z účastníků informoval, případem bych se okamžitě zabýval. Vzhledem k tomu, že se žáci ani pedagogové školy sami neozvali, nevyvinuli aktivitu, nebylo bohužel možné případ řešit,“ poznamenal ke konkrétnímu případu ombudsman MŠMT Eduard Zeman.
------------------------------------------------------------
SHRNUTÍ OPATŘENÍ MŠMT PŘI ŘEŠENÍ ŠIKANY VE ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍCH:
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Čí je to vina?
Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...
Další články z rubriky
4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.
- 22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!
- 21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení
- 20:05 Koudelka (Trikolora): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo
- 19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno
- 18:01 Havel (TOP 09): Babišova typická kulturní válka


