Munzar (ODS): Ulehčit zejména drobným a malým podnikatelům a živnostníkům

07.07.2022 22:49 | Zprávy

Projev na 31. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2022, k návrhu změny zákona o dani z přidané hodnoty a o daních z příjmů.

Munzar (ODS): Ulehčit zejména drobným a malým podnikatelům a živnostníkům
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Děkuji, paní předsedkyně, za slovo. Vážené kolegyně, vážení kolegové, pan ministr tady shrnul většinu těch nejdůležitějších prvků tohoto návrhu. 

Já bych chtěl zdůraznit, že hlavním cílem předloženého daňového balíčku je vlastně ulehčení života zejména drobným a malým podnikatelům a živnostníkům. Ať už se jedná o snížení administrativní náročnosti související s platbou daní prostřednictvím právě zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH na dva miliony nebo posunutí možnosti využít institutu paušální daně do dvou milionů nebo odstranění některé tvrdosti zákona v parametrech kontrolního hlášení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Poslanci finálně schválili konec dovozu ruského plynu

9:15 Gregorová (Piráti): Poslanci finálně schválili konec dovozu ruského plynu

Europoslanci potvrdili konec dovozu ruského zkapalněného plynu (LNG) do ledna 2027 a konec plynu pře…