Němcová (ODS): Na železnicích jde o systémové selhání

16.07.2020 20:42

Komentář na facebookovém proflu k sérii železničních nehod

Němcová (ODS): Na železnicích jde o systémové selhání
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslava Němcová v Událostech, komentářích
reklama

Za sérii nehod na železnicích v posledních dnech prý může lidský faktor, tvrdí premiér Babiš i dvojministr Havlíček. Urputně opakují píárovou mantru "my makáme, systém je v pořádku". Vláda opět za nic nemůže. Postupuje dle vzoru premiéra, který známe ze všech jeho malérů. Do KSČ ho přihlásila maminka, členství v STB si vymysleli jeho řídící důstojníci, za jeho astronomickým zbohatnutím jsou tajemní spolužáci ze Švýcarska, syna na okupovanou Ukrajinu unesl manžel spřátelené lékařky, za korupční skandály ANO v Brně nenese odpovědnost, v koronavirové krizi zabránili vládě v rozhodování hygienici a epidemiologové. V této pochybné logice premiéra mohou za situaci na železnici strojvedoucí. Systém prý neselhává. Opak je pravdou.

1) Jde o přetížení strojvůdců. V této profesi pracuje zhruba 9,5 tisíce osob. Do potřebného stavu jich 300 chybí. Každý desátý je v důchodovém věku, výjimkou nejsou lidé starší 70. let. V žebříčku výšky platů podle profesí jsou na 279. místě.

2) Jde o moderní bezpečnostní zařízení. Na některých tratích se ještě používá ruční systém. Sedm let má ministerstvo dopravy v gesci hnutí ANO. Na bezpečnostní systémy Babišova vláda potřebné peníze nedává.

Anketa

Zaslouží si zesnulý Miloš Jakeš úctu?

82%
18%
hlasovalo: 12103 lidí

3) Tyto peníze vláda měla. Ale rozhodla se koupit si za ně volební hlasy, investice šly stranou. Od září 2018 zavedla slevy na jízdném, brzy to budou dva roky. V 2019 nás to stálo 5,78 miliard. Za dva roky je to tedy cca 11,6 miliard korun. To číslo vypadá takto: 11 600 000 000. Tyto peníze mohly být investovány do personální politiky, modernizace a lepšího bezpečnostního systému nejenom železniční dopravy.

4) Roste hustota provozu, na což systém (vláda) prakticky nereaguje.

5) Ministr Havlíček nestíhá. Sedí na dvou židlích. Prioritou ministerstva průmyslu a obchodu je dostavba jaderné elektrárny se zvláštním zřetelem k přáním pana prezidenta a jeho ruských podporovatelů. V dopravě prezident preferuje výstavbu kanálu Dunaj- Odra-Labe. Má stát 756 miliard (756 000 000 000) a na různé studie jeho výstavby vláda vynaložila již desítky miliónů korun. Stavět to nehodlá, ale mír s prezidentem zadarmo není.

6) Jak vidno, jde o chyby systému: personální, finanční, vadné stanovení priorit. O selhání lidského faktoru jde také. Hlavní jména v této souvislosti jsou: Andrej Babiš, Karel Havlíček. A s nimi všichni členové vlády za ANO, ČSSD a komunisté, jejichž program dnešní vláda svědomitě plní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci nezastavili možnost postihu za držení olověného střeliva a olůvek

22:30 Zdechovský (KDU-ČSL): Europoslanci nezastavili možnost postihu za držení olověného střeliva a olůvek

Evropským parlamentem bohužel neprošla námitka (292:365) ohledně legislativy zakazující i jen držení…