Nešpor (STAN): …hlavně nesmí býti smutno

09.05.2020 18:02

Žijeme v době „koronavirové“, a tak se zdánlivě ve svých obcích nezajímáme o nic jiného, než jak chránit sebe a své spoluobčany před touto nebezpečnou nákazou. Ano, věnujeme tomu hodně prostředků, úsilí, energie i času. Nemáme čas ani možnost se zrekreovat a pobavit jako dříve, ale znovu si dokazujeme, jak dokážeme na malých obcích a městech stát při sobě, když je třeba a jak vynalézavý a šikovný jsme národ.

Nešpor (STAN): …hlavně nesmí býti smutno
Foto: STAN
Popisek: STAN

A jde to i s nadhledem a vtipem, jak dokazují různé videomontáže a fotomontáže kolující po sítích. Je to doba zlá, ale vůbec ne beznadějná! Zachovejme si proto náš nadhled a optimismus a předávejme ho, více než kdy jindy, svým spoluobčanům. Naši občané to potřebují a hlavně to od nás i podvědomě očekávají. Jsme určitými autoritami ve svých vesnicích, obcích, obvodech a městech a je známo, že v krizových momentech hledá člověk nějakou oporu právě u takových autorit. Nejsme k tomu vůbec povoláni, ale přesto se to od nás očekává… a tak se vyzbrojme optimismem a dobrou náladou a rozdávejme ji svému okolí. Hlavně nesmí býti smutno… !

Nic horšího, než že by nyní národ upadl do pesimismu a beznaděje, by jej nemohlo potkat. Slova pana Svěráka při celostátním poledním rozhlasovém vysílání dne 25.března to vyjádřila beze zbytku a jeho píseň Není nutno by mohla být pro nás symbolem této doby podobně jako jím byla Modlitba pro Martu v roce 1968. A já pevně věřím, že až doba zlá pomine, stane se Není nutno písní stejně nesmrtelnou.

Od nás Starostů se ale také očekává, že i v této složité době budeme konstruktivní vládní i krajskou opozicí, která nedovolí koaličním politikům, premiérem počínaje a těmi krajskými konče, aby na nás, pod rouškou otcovského děkovného projevu, ušili nějakou boudu a vytěžili nekalé politické body. Ale ani o to nyní nemám strach. Máme velezkušené a neohrožené zástupce v Parlamentu ČR i krajském zastupitelstvu a současně připravujeme nejkvalitnější kandidátku do nadcházejících podzimních krajských voleb za dob existence našeho hnutí v Karlovarském kraji. Zde chceme naše pětičlenné zastoupení v krajském zastupitelstvu výrazně navýšit a promluvit konečně rozhodujícím způsobem i do řízení kraje. Máme pro to vhodné kandidáty, máme splnitelný program a jsme směrem k těmto volbám naplněni přiměřeným optimismem. Podpora z obcí, měst a regionů, dokonalá znalost problematiky, erudice našich předních kandidátů a jejich široká známost – to jsou naše hlavní devizy.

A tak vzhlížejme k budoucnosti (té koronavirové i politické) s optimismem a nadějemi.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…