ODS: Bez kvalitní analýzy hrozí, že dotace na rozvoj vysokorychlostního internetu bude ČR vracet

16.03.2016 14:31 | Zprávy
autor: PV

Jednou z programových priorit současné vlády je rozvoj eGovernmentu a sítí nové generace.

ODS: Bez kvalitní analýzy hrozí, že dotace na rozvoj vysokorychlostního internetu bude ČR vracet
Foto: ODS
Popisek: ODS

Nicméně Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je za tuto problematiku zodpovědné, přešlapuje na místě a jím předložený Národní plán rozvoje sítí nové generace povede s největší pravděpodobností k neefektivnímu a zbytečnému utracení finanční injekce 14 miliard korun.           

Podle poslance Martina Novotného „vznikl státní podnik, jehož patrně jedinou náplní je utratit 14 miliard korun na rozvoj sítí nové generace. Říká se přitom, že hlavní motivací pro vznik takové státní firmy v 21. století je fakt, že tam pro odměňování nebudou platit tabulky, takže to patrně má být lukrativní. A to jistě i bez vazby na výsledky a měřitelný výkon.“

Národní plán rozvoje sítí nové generace je materiál nekvalitní, vykazuje celou řadu formálních i věcných nedostatků a připomínky k němu mají už dnes mnohem více stránek než samotný materiál. S podobou materiálu dlouhodobě nesouhlasí ani Hospodářská komora ČR a telekomunikační firmy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

15:01 Kupka (ODS): Babiš může beztrestně okrádat stát

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.