ODS: Nouzový stav bude díky nám kratší, vláda by měla víc spolupracovat se Sněmovnou

31. 10. 2020 8:38

Sněmovna schválila na návrh ODS, KDU-ČSL a Pirátů kratší nouzový stav, než chtěla prosadit vláda, nově bude platit do 20. listopadu.

ODS: Nouzový stav bude díky nám kratší, vláda by měla víc spolupracovat se Sněmovnou
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Vítáme, že jsme v Poslanecké sněmovně prosadili náš návrh na prodloužení nouzového stavu pouze o tři týdny, nikoliv o měsíc. Navrhovali jsme také prodloužení pouze o 14 dní, je pro nás důležité, aby pro tento vážný stav měla vláda co nejkratší nezbytný čas. Jsme samozřejmě ochotni se opětovně sejít a o dalším vývoji znovu jednat na základě aktuálních dat. Povedlo se také prosadit usnesení, že při další případné žádosti o prodloužení nouzového stavu vláda Sněmovně předloží nejen aktuální čísla, ale také predikce dalšího vývoje a plánovaná opatření,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka, který ale vládu zkritizoval za to, že navzdory proklamacím nepodpořila usnesení o tom, že by měla další případná opatření projednávat s opozicí.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

88%
12%
hlasovalo: 17660 lidí

Podle Kupky je chybou také to, že vláda odmítá na žádost ODS představit plán případného uvolňování restrikcí, dojde-li ke zlepšení situace. „Chtěli jsme vládu vyzvat také k tomu, aby aktivovala personální a lůžkové kapacity lázní, protože od ředitelů nemocnic stále více slyšíme, že jejich kapacity přestávají stačit především kvůli covidovým pacientům, kteří nevyžadují intenzivní péči, ale zároveň nemohou být zatím propuštěni do domácího léčení,“ uzavírá Kupka.

„Jsem ráda, že ministr školství se s námi ztotožnil v tom, že je nutné najít co nejrychleji cestu, jak by se mohli žáci prvních a druhých ročníků základních škol vrátit do lavic, ačkoliv vládní většina takové usnesení odmítla. Právě ty nejmenší děti a jejich rodiče mají s distanční výukou největší problémy. Důležité je také umožnit konzultace ve škole žákům a studentům, kteří se připravují na jednotnou přijímací zkoušku, závěrečnou zkoušku nebo maturitu. Je důležité, aby měli děti a studenti možnost se v malých skupinkách potkávat se svými učiteli a mohli s nimi konzultovat předměty, ze kterých budou skládat zkoušky,“ vysvětluje první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třešňák (Piráti): Apelujeme na to, aby se medici co nejdříve vrátili ke studiu

16:50 Třešňák (Piráti): Apelujeme na to, aby se medici co nejdříve vrátili ke studiu

Piráti prosadili férovější zapojení mediků do praxe a apelují na zrušení jejich pracovní povinnosti