ODS: Obchvaty měst a obcí nesmí být pouze marketingovým tahákem, ale skutečnou prioritou

5. 9. 2019 11:39

Zastupitelský klub ODS navrhl a prosadil do programu jednání krajského zastupitelstva Středočeského kraje důležitý bod k urychlení výstavby obchvatů měst a obcí v kraji. Reagoval tak na vývoj kolem obchvatu Olbramovic, kdy Ministerstvo dopravy s řadou výtek zrušilo stavební povolení, které vydal Krajský úřad Středočeského kraje.

ODS: Obchvaty měst a obcí nesmí být pouze marketingovým tahákem, ale skutečnou prioritou
Foto: ODS
Popisek: ODS

„O obchvatech nestačí jen mluvit, je potřeba pro ně opravdu něco udělat. Chyby v rozhodnutí krajského úřadu naopak výstavbu jednoho z důležitých obchvatů odloží,“ říká Martin Kupka.

Máme zájem na tom, aby krajský úřad naplnil všechny správní lhůty a připravil co nejkvalitnější rozhodnutí. Krajští zastupitelé nemají ambici zasahovat do výkonu státní správy, ale je podle nich na místě sledovat dodržování zákonných lhůt a stejně tak kvalitu rozhodnutí.

Vzhledem k tomu, že obchvat Olbramovic není jediná z připravovaných staveb, navrhli občanští demokraté vytvoření bezplatné role zmocněnce pro urychlení výstavby obchvatů obcí a měst Středočeského kraje. Bez důsledného prosazování jednotlivých projektů se totiž dopravní stavby neúměrně prodlužují a jedním z příkladů je i výstavba obchvatu v Olbramovicích.

„Zúčastnil jsem se nedávno projednávání EIA pro spojnici D7 a D8. Přestože se jedná o jednu z klíčových investic Středočeského kraje, nikdo ze současné vládní koalice u projednávání nebyl. Pokládám to za zásadní chybu a opomenutí,“ říká Libor Lesák.

„Záleží nám na tom, aby kraj byl schopen pomáhat městům a obcím tam, kde sám investorem není, vyvíjel tlak na ŘSD a tam, kde je investorem, aby se důsledně věnoval přípravě staveb a nedopustil, že se klíčové dopravní stavby opakovaně odkládají o další léta,“ dodává Martin Kupka.

Bohužel vládnoucí koalice snahu ODS o urychlení a lepší koordinaci výstavby obchvatů měst a obcí podpořit odmítla a návrh neprošel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím

21:01 Černochová (ODS): Odmítavý postoj k tzv. zákazové směrnici EU a dalším nesmyslným regulacím

Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu projevu na podporu petice