ODS: Období bianco šeku skončilo, vláda musí rychle představit plán restartu země

07.04.2020 10:45

Občanští demokraté požadují po vládě jasný plán restartu země, řekl to předseda ODS Petr Fiala. ODS bude na jednání Sněmovny prosazovat například rozšíření podpory pro všechny OSVČ a její navýšení na 30 000 Kč.

ODS: Období bianco šeku skončilo, vláda musí rychle představit plán restartu země
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Končí období, kdy jsme byli vládě ochotni vystavit bianco šek, aby mohla rychle reagovat na současnou krizi. Dnes potřebujeme plán na obnovování svobod, plán na restart naší země. Od vlády očekáváme jasný plán, jak zachránit živnostníky a zdravé firmy. A potřebujeme jasný a rozumný plán vládních priorit, nové malé programové prohlášení, protože dosavadní politika vlády je nepoužitelná. Vyzýváme proto vládu, aby co nejdříve nabídla plán restartu země. Nabízíme vládě pomoc, aby se podařilo naši zemi znovu nastartovat,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Od prvního dne krize jsme přemýšleli, jak udržet peníze u lidí, jak udržet peníze ve firmách, jak udržet peníze u živnostníků. V podstatě všechny naše návrhy si vláda nakonec osvojila, bohužel často ve špatné podobě. Dnes budeme navrhovat, aby měly všechny OSVČ nárok na mimořádný příspěvek ve výši 30 000 Kč, žádost o příspěvek by mělo být možné poslat elektronicky a budeme tento bod chtít projednat přednostně. Protože v případech některých živnostníků jde skutečně o dny,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: V stavebním řízení už k zbytečným průtahům nedojde

15:45 Ministryně Dostálová: V stavebním řízení už k zbytečným průtahům nedojde

Nedodržování lhůt se bohužel stalo smutným standardem českého stavebního řízení. Jeho zrychlení je p…